Koronawirus dj

DJ’u, Pracujesz na umowy zlecenia lub o dzieło? Weź pomoc, którą Ci oferuje Państwo.  Mimo, że pisaliśmy już kilkakrotnie o tej kwestii to Postojowe dla DJ a czyli w oparciu o umowy cywilno-prawne, temat nadal jest “czarną magią” dla wielu osób, które po prostu nie wiedzą jak się za to zabrać. Oto nasz krótki przewodnik.

 

Postojowe dla DJ – to forma pomocy z jakiej masz szansę skorzystać! Sprawa na pierwszy rzut oka wygląda skomplikowanie, ale skoro nie ma obecnie pracy, to czy nie warto się wysilić i sięgnąć po to co prawdopodobnie należy Ci się? Do uzyskania jest mak 2048 PLN / miesiąc, na razie na pierwsze trzy miesiące. A więc, zacznijmy od początku.

Postojowe dla DJ – składamy wniosek

Jeśli zawarłeś umowę cywilnoprawną (zlecenie, lub o dzieło) i umowa nie doszła do skutku lub nastąpiło ograniczenie jej realizacji w związku z przestojem w prowadzeniu działalności w następstwie COVID-19, wystąp do ZUS za pośrednictwem swojego zleceniodawcy albo zamawiającego o świadczenie finansowe, które zrekompensuje Ci utratę przychodów.

 

Na tej stronie masz komplet informacji, ale nieco jest “pod górkę”, dlatego chcemy Wam wstępnie wyjaśnić co i jak. Najprościej najpierw przeczytać przedstawione informacje, jak się wydaje w prosty sposób.

Postojowe dla DJ – załatwiamy autoryzację

DJ Koronawirus Gdy zrozumiesz je, kliknij ZŁÓŻ WNIOSEK. Przeniesie cię to na Stronę Logowania. I tu sygnalizujecie problem. Najprościej będzie miała osoba, która ma konto online w Banku PKO BP lub Inteligo.  Wtedy po prostu loguje się na swoje konto i dalej jest kierowana.

Druga opcja autoryzacji to Profil Zaufany. Większość Polaków jeszcze go nie ma, ale sugerujemy jego założenie. Dlaczego? Po co stać w kolejce w urzędach, kiedy w domu, pijąc kawę czy herbatę, można zrobić to samo?

Jak to się robi? Tutaj znajdziesz wskazówkę.

Można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Poprzez zalogowanie przez swój bank
  2. W punkcie potwierdzający, którymi są oddziały ZUS, urzędy skarbowe, urzędy wojewódzkie i inne lokalne. Wniosek o założenie profilu zaufanego automatycznie wysyłasz przez internet, kiedy rejestrujesz konto. Natomiast swoje dane potwierdzasz osobiście (konieczny dowód osobisty) w wybranym punkcie potwierdzającym (również za granicą).

Inna alternatywa jest tzw. e-dowód. Jak go się wyrabia? Tu znajdziesz wskazówki. Polecamy jednak Profil Zaufany, bo  gdy prowadzisz działalność gospodarczą (ale nie tylko) dzięki tej opcji możesz załatwić wiele spraw, z ZUS włącznie.

Gdy już macie załatwiona opcje logowania można całą procedurę złożenia wniosku przeprowadzić online. Jeśli ciągle masz z tym kłopot, pobierz formularz ze strony ZUS, wypełnij i wyślij pocztą, tylko po co się męczyć, bo trzeba by stać w kolejce na poczcie by wysłać polecony lub jechać do ZUS?

Przypomnijmy: wystąpić do ZUS trzeba za pośrednictwem swojego zleceniodawcy! 

 

Postojowe dla DJ – co wpisujemy do formularza?

Postojowe dla DJ Dochodzimy do chwili kiedy Twój zleceniodawca ma uprawnienie na autoryzowane logowanie, np. przez Profil zuafany EPUAP. Stamtąd zostaje on przekierowany na stronę ZUS, gdzie od razu wyskakuje odpowiedni formularz z jego wpisanymi danymi. Na foto obok wymazano te dane, ale pojawiają się już z automatu.

Jest więc już nieco mniej roboty.

Postojowe dla DJPodobnie na drugiej stronie. Tak wygląda.  Tu należy doprecyzować kilka widocznych parametrów, a potem to wysłać.

Jak widać nie ma tego dużo, dlatego zachęcamy do dogadania się ze swoim  Zleceniodawcą. Jeśli się dobrze  znacie to pewnie sprawa jest do szybkiego załatwienia. Jest to dobra wola waszego kontrahenta, ale w innym przypadku – np. miała to być pierwsza umowa – warto przekonać  taką osobę, że nie straci, jak widać, dużo czasu.

Nie będzie też obciążona w żaden sposób przez ZUS ! To ważne, bo pamiętajmy, że mamy do czynienia z dotacją Państwa co regulują przepisy w ramach działań o nazwie Tarcza Antykryzysowa.

Pamiętajmy też, że Wasz  Zleceniodawca też może być ofiarą obecnej sytuacji. Z tego też powodu powinien zrozumieć Waszą prośbę. Warto też przy tej okazji przedyskutować przyszłą współpracę w zakresie niedoszłej do skutku umowy, tak aby obie strony były zadowolone. Tu musicie zdać się na swoje pomysły. Niektóre z nich przedstawiamy na zajęciach w ramach naszych kursów szkoleniowych.

Zatem, powodzenia!