Filip Lato, Roksana Węgiel, Milov promo

Polskich produkcji tanecznych wcale nie ubywa, ale tych godnych uwagi mamy ciągle za mało. Wydaje się jednak, że polscy producenci tanecznej muzy radzą sobie coraz lepiej. Na razie zbyt dużo jest zwykłego naśladownictwa znanych producentów zamiast kreowania własnych oryginalnych brzmień. Oczywiście przy zachowaniu aktualnych trendów. Utwory Baranovski, Roksana Węgiel, Filip Lato to dobre przykłady. Utwory już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl

 

Mamy też klubowe przykłady, że Polak potrafi. Znaleźliśmy je w labelu Xoni Records. Choć w języku angielskim swoją jakością mogą konkurować z zagranicą. Na przykład Milov. Ale po kolei.

BARANOVSKI już swoim pierwszym singlem pt. ?Dym? bardzo udanie wystartował na radiowych antenach w całej Polsce, następnie zaliczył występy na najbardziej prestiżowych scenach, na czele z Open?erem, Męskim Graniem i Orange Warsaw Festivalem. “Dym” w remiksie KAMP! już zahaczał na taneczny feeling.

Natomiast teraz –  w “Luźno” słychać jeszcze wyraźniejszą stopę, a nawet klimat House Music, chociaż producent tego utworu jeszcze nie do końca wie na czym polega współczesna muzyka vocal house. Jednak wokal i aranżacja są ciekawie opracowane.

Chcieliśmy uchwycić w nim ten wyjątkowy magiczny czas, jakim są letnie wieczory w mieście, oddać w obrazku chwile, do których nawet po latach będziemy wracać jako do najlepszych momentów młodości? – opowiada o teledysku do ?Luźno? BARANOVSKI.

Szkoda, że brak jest extended mix.

 


Propozycja z Xoni Records. Milov – to artystka, która kocha eksperymenty muzyczne. Aby się nadal rozwijać, zaprosiła do współpracy DJ Inox ‘ a, z którym stworzyła kompozycję zatytułowaną It’s In My Heart. Dobry wokal, a utwór osadzony jest na klasycznym piano vocal house, ale z dodatkiem współczesnej “elektroniki”.

 


Dirty Fruit (Kamil Chwarścianek) wydaje swój pierwszy utwór pod tytułem “Summer Love”.  Mocno podkręcony, acz skoczny kawałek future house może z powodzeniem konkurować z tego typu utworami nawet na Świecie, choć konkurencja w tym gatunku jest ogromna. Za wokal (bardzo przyzwoicie brzmiący) odpowiedzialna jest wokalistka z Los Angeles CC, która również pracuje pod innym znanym aliasem CAPPA.

 


Jeśli o niej jeszcze nie słyszeliście, Roksana Węgiel to zwyciężczyni pierwszej edycji ?The Voice Kids?. Jej najnowszy teledysk  ? ?Obiecuję? ? w 9 dni od premiery zgromadził milion wyświetleń na YouTubie.

Wokalistka nieźle radzi sobie z choreografią, nic wiec dziwnego, że ten utwór jest całkiem taneczny i można go polecić do zagrania. Niezły wokal i lekka stopa, a w tle jakby nieco klimatu tropical. Okazuje się,że tak można śpiewając po polsku.

 


Po ogromnym sukcesie singla ?100?, który powstał z chórem Sound?n?Grace oraz ?Halo Ziemia” Filip Lato postanowił wydać swój pierwszy solowy album. Premiera albumu ?Halo Ziemia? 5 października. “Krawiec” to na pewno taneczna produkcja, choć przydałby się jakiś wyrazistszy beat. Bardzo dobrze śpiewający Filip Lato potwierdza, że nie przypadkowo jest coraz popularniejszy.