qlank

Dziś nasz przegląd najciekawszych premier muzyki EDM big room jest bardzo różny brzmieniowo. Mamy utwory na 100% energii, a z drugiej strony coś prawie chilloutowego. Oto Qlank, Mark Bale x DJ Kuba & Neitan, Lukas Vane, Reebs, Kosmonova & Ben Van Gosh i Jako Diaz x Pierre Leck & Ricca

 

Bardzo nam sie podobają wszelkie przeróbki na nutę EDM muzyki klasycznej. Dlatego na początek nieznany nam producent Qlank i … Ludwig van Beethoven.

 

 

Qlank to amerykański producent Robert Taylor Barstead. Utwór nie bez powodu naqzywa się “The 5th” [Spinnin Records], bo smapluje “Piątą symfonię” Van Beethovena. Pomysłowo, warto posłuchać jak brzmi klasyk muzyki poważnej w XXI wieku na nutę bass house.

 

Nasi producenci DJ Kuba & Neitan tym razem w roli remikserów. I znów samplują coś starego, tym razem klasyka z repertuaru r’n’b. “Make it hot” [Hexagon] to oryginalny i żywiołowy kawałek, który od razu powinien wam zapaść w ucho.

Mark Bale to producent z Niemiec Marco Fricke. Znacie go przede wszystkim ze znakomitej wersji “Need Nobody” .

 

Reebs tworzy dwóch producentów z Włoch. To Giovanni De Martino i Leonardo Zuccoli. Działają już dekadę, ale nie są u nas znani. Dzięki temu pompującemu kawałkowi “Dissolved” [Hysteria Records / Spinnin] może się to teraz zmienić.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IEs5SAlkNVg

Lukas Vane nagrywa od 2017 roku. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z Tujamo. Nowy utwór “Speed up” [Smash The House] ma kilka niezłych pomysłów brzmieniowych.

 

Niemiecki producent Michael Nehrig aka Kosmonova działa na runku ponad 20 lat. I być może z tego powodu w swoim nowym utworze “Angels” [Push2play Music] wraca do kiedyś bardzo popularnego brzmienia Uplifting Trance. Wspomaga go holenderski producent młodego pokolenia Ben Van Gosh.

W środku znajdziecie miła dla ucha “dziurę” co nadaje fajnego kontrastu utworowi.

Extra …

czyli coś z innej półki…, bo zupełnym kontrastem dla w/w utworów jest ten. Nazywa się “Skin” [Soave] i jest przykładem jak skrajne klimaty obowiązują w muzyce Trance.

Tu mamy elektroniczne brzmienia w klimatycznym wydaniu, a gdzieś w tle odrobina Chillout. Formację Jako Diaz, Pierre Leck & Ricca tworzą Wosi.