rain-radio-craig-gorman-talk-about-nelly-furtado-big-hoops

Tytuł ” Talk about ” nie wiele mówi, bo mamy w tym przypadku do czynienia z zabiegiem zsamplowania utworu sprzed 9 lat o innym tytule. Ale ustaliliśmy szczegóły tego ciekawie brzmiącego kawałka firmowanego przez ekipę Rain Radio i Craiga Gormana. Ale przy produkcji pracował ktoś jeszcze. Oto wyniki naszego muzycznego śledztwa, w którym możecie wziąć udział.

 

Dotarł do nas z Wysp Brytyjskich. Rain Radio i DJ Craig Gorman nic nam nie mówią. Naszą uwagę zwrócił przede wszystkim oryginalny wokal w utworze „Talk about” , który po przeanalizowaniu okazuje się być głosem … Nelly Furtado.  Porównajcie to razem z nami.

 

 

Nowy kolektyw Rain Radio, który jak udało nam się ustalić tworzy dwóch ludzi – Robbie Yates i Yjneb Nösbig – łączy siły z irlandzkim producentem DJ’em Craigiem Gormanem. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy producentami są także dwaj znani już Brytyjczycy. To Billen Ted, znani z ostatnio coraz popularniejszego w naszych radiach „When You’re Out”.

„Talk About” na początku zostało wydane w nieznanej wytwórni. Jeszcze przed oficjalną premierą w barwach Polydor (Universal), utwór zyskał wsparcie Annie Mac na antenie Radio 1, jak również był mocno promowany na Soundcloud i YouTube.

Utwór na pierwszy raz robi banalne wrażenie. Oto kolejny House rodem z Anglii. Słyszymy tu jednak strochę ciekawych i oryginalnych pomysłów, zwłaszcza z wokalem, który świetnie współgra z linią basu.

 

O jakim wokalu mowa?

Oto tajemniczy wokal. To Nelly Furtado, która już raz całkiem niedawno powróciła remiksem na taneczne parkiety.

 

„ Big Hoops (Bigger the Better) ” to utwór kanadyjskiej artystki Nelly Furtado , wydany na jej piątym albumie „The Spirit Indestructible”, w kwietniu 2012 roku. Piosenka w stylu Urban napisała Furtado we współpracy z producentem Rodneyem „Darkchild” Jerkinsem .

„Big Hoops (Bigger the Better)” to nie 100% oryginał, bo inspirowany kolektywem hip-hopowym Odd Future i produkcjami z lat 90. Wykonanie Nelly Furtado otrzymało mieszane, którzy chwalili sam pomysł utworu, ale krytykowali wokal Furtado.

Sukces był umiarkowany, bo kawałek dotarł do pierwszej trzydziestki w Belgii , Kanadzie , Holandii i Wielkiej Brytanii . W Stanach Zjednoczonych „Big Hoops (Bigger the Better)” nie znalazł się na liście Billboard Hot 100.