DJ Raport poleca premiery: repeat-kylyt-tiina-rakata-sickotoy-misha-miller-seeb-petey-martin-made-of-marble-dance-na-wiosne

Muzyka “lekka, łatwa i przyjemna” czyli taka głównie na imprezy okolicznościowe. Początek wiosny ’24 przynosi nam sporo fajnych premier i to z różnych muzycznych półek. Zobaczcie czy jest coś dla was.

 

Za kilka dni napiszemy o gwiazdach latino, które wracają na wiosnę, a dziś kilka premier, w lekkim tanecznym stylu. Oto Kylyt & Tiina w przebojowym “Repeat” , SICKOTOY & Misha Miller w swingującym “Rakata”, Seeb & Petey Martin we wpadającym w ucho “Someones Gonna Love Ya” i saksofonowy Made Of Marble, sleepy dude, Summer Vibes.

Lekko, melodyjnie i tanecznie

“Rakata” [Global Records] – już sam tytuł jest dość zabawny, ale brawo tu biję tym producentom na pomysł 👍👋👋👋.  Rumuński producent Alex Cotoi aka Sickotoy i jego koleżanka – wokalistka Misha Miller znakomicie wpisują się w swingowy klimat (lata 30/40)! Fajny kawałek dance, który może ubarwić muzycznie niejedną imprezę okolicznościową. Sprawdźcie!

W efekcie, mamy coś w stylu electro-dance-swing. Coś takiego do tej pory serwował nam Parov Stelar.

 

Seeb – dawno o nim nie słyszeliśmy o tym duecie z Norwegii, który świetnie zremiksował (2015) “I Took A Pill In Ibiza” Mike Posner. Dziś powracają z “Someones Gonna Love Ya” [Sony Music] , przy współpracy z nieznanym producentem z USA.

Nazywa się Petey Martin, ale do tej pory miał więcej osiągnięć na polu pisania utworów, m.in. dla Celine Dion, do filmu “Deadpool 2”.

Chwilami utwór brzmi nieco wtórnie , ale taka lekko folkowa stylistyka nadaje mu uroku. No i ten wokalny lajt motyw w refrenie….

 

Utwór “Repeat”[Sony Music] to dobry przykład utworu w stylu dance 2024 roku, bo to “coś” między klasyczną linią melodyczną muzyki dance i house music.

Kylyt to 17-letni producent z Niemiec. Tiina to wokalistka z Finlandii, o której pewnie jeszcze nie raz usłyszymy, bo ma naprawdę fajny wokal.

 

Saksofon to uroczy instrument o czym możemy się przekonać nie tylko w przypadku tego utworu, bo pisaliśmy trzy dni temu o “Mr. Saxobeat”. “Hypnotize” [Soave Records] to piosenka bardzo klimatyczna i nie na każda okazję.

Ekipa w składzie: Made Of Marble, sleepy dude, Summer Vibes jest dość tajemnicza.  Utwór na wiosnę, ale jeszcze bardziej na Lato. 🙂☀