DJ Raport poleca Ridin Dirty Ownboss

Posłuchajcie koniecznie tego utworu, bo jego producent wykonał  ciekawą robotę brzmieniową. Oto “Ridin’ Dirty”, który zawiera sampla pewnego hip-hopowego kawałka.

 

“Ridin’ Dirty” wykorzystuje sampla pewnego hip-hopowego kawałka sprzed lat. Na dole go przedstawiamy i dajemy do porównania. Odświeżenie wykreował utalentowany Ownboss lub – dokładnie – Öwnboss.

 

Brazyliski DJ i producent Eduardo Zaniolo zasłynął w 2021 roku świetnym “Move Your Body“, który podobał się i u nas. Przedstawialiśmy już sporo jego utworów, bo ten utalentowany gość ma zawsze jakieś pomysły.

“Ridin’ dirty” bazuje na brzmieniach EDM Bass house, ale tym razem poszedł nieco w innym kierunku, bo, jak mi się wydaje, muzyki poważnej. No, nie tak “po całości” , bo wykorzystał pewne elementy, które po wysłuchaniu wyłapiecie. Zrobił to bardzo pomysłowo i do tego zaintegrował to muzycznie z pompką.

Do tego Ownboss zsamplował pewien kawałek… , a wspomógł go w tym azjatycko-amerykański duet producentów NXNJAS.

19 lat temu

? Ridin’? ? to przebój amerykańskiego rapera Chamillionaire z udziałem innego rapera Krayzie Bone . Stworzony w 2005 roku jako drugi singiel z jego debiutanckiego albumu studyjnego “The Sound of Revenge”.

 

To rasowy hip-hop-rap. Tekst omawia profilowanie rasowe i brutalność policji. Także stereotypy dotyczące Afroamerykanów prowadzących pojazd z narkotykami i inną kontrabandą w środku. Ot, klasyka gatunku.

Utwór był hitem #1 w USA, ale też zdobył sporą popularność w Europie.