RIDIN’ DIRTY 👍 Öwnboss znów kreuje coś świeżego muzycznie

DJ Raport poleca Ridin Dirty Ownboss

Posłuchajcie koniecznie tego utworu, bo jego producent wykonał  ciekawą robotę brzmieniową. Oto “Ridin’ Dirty”, który zawiera sampla pewnego hip-hopowego kawałka.

 

“Ridin’ Dirty” wykorzystuje sampla pewnego hip-hopowego kawałka sprzed lat. Na dole go przedstawiamy i dajemy do porównania. Odświeżenie wykreował utalentowany Ownboss lub – dokładnie – Öwnboss.

 

Brazyliski DJ i producent Eduardo Zaniolo zasłynął w 2021 roku świetnym “Move Your Body“, który podobał się i u nas. Przedstawialiśmy już sporo jego utworów, bo ten utalentowany gość ma zawsze jakieś pomysły.

“Ridin’ dirty” bazuje na brzmieniach EDM Bass house, ale tym razem poszedł nieco w innym kierunku, bo, jak mi się wydaje, muzyki poważnej. No, nie tak “po całości” , bo wykorzystał pewne elementy, które po wysłuchaniu wyłapiecie. Zrobił to bardzo pomysłowo i do tego zaintegrował to muzycznie z pompką.

Do tego Ownboss zsamplował pewien kawałek… , a wspomógł go w tym azjatycko-amerykański duet producentów NXNJAS.

19 lat temu

„ Ridin’  ” to przebój amerykańskiego rapera Chamillionaire z udziałem innego rapera Krayzie Bone . Stworzony w 2005 roku jako drugi singiel z jego debiutanckiego albumu studyjnego “The Sound of Revenge”.

 

To rasowy hip-hop-rap. Tekst omawia profilowanie rasowe i brutalność policji. Także stereotypy dotyczące Afroamerykanów prowadzących pojazd z narkotykami i inną kontrabandą w środku. Ot, klasyka gatunku.

Utwór był hitem #1 w USA, ale też zdobył sporą popularność w Europie.