Remix of the week Riton Westend

Świat się wali, bo czas remiksu poniżej trzech minut staje się normą. No nie zawsze. I dobrze. Tym razem przedstawiamy Wam kilka remiksów, które mogą zapowiadać nowy trend w House Music, choć dla znawców historii clubbingu to nic nowego. Oto coraz częściej producenci, na razie brytyjscy, sięgają po brzmienie Rave, znane nam z czasów 90-tych. Oto nasza selekcja najciekawszych remiksów tego tygodnia. Riton, Robin Schulz, Morgan Page, Rudimental, Westend, Dennis Ferrer i kilku innych …

 

 

 

 

Najlepiej oceniamy w tym tygodniu Riton i jego remix utworu The Chemical Brothers. A zaraz potem Westend remix. Zobacz niżej.

 

Chemical Brothers są synonimem mocno alternatynej muzyki, nawet nie zawsze klubowej. W przypadku tego remiksu ich nowego utworu “Got to keep on” mamy do czynienia z produkcją do znacznie szerszego grona odbiorców. Riton (Henry Smithson) to znany nam już brytyjski producent, tu zrobił naprawdę dobrą robotę. Całośc wyraźnie stylizuje pod rave (lata 90-te), ale zalupował to w ciekawy dźwięk. Do tego szybkie tempo i mamy mocno energetyczną produkcję, z mnóstwem ciekawych efektów. Warto posłuchać.

  • Riton Extended Remix 05:44

 


Oto kolejny przykład żąglowania ciekawymi dźwiękami. Nasser Baker “Say Something” w oryginale to też muza house. Tu mamy trzy energetyczne remiksy, w tym przynajmniej jeden zahacza o rave (ten trzeci), którym wspominamy wyżej. Czy to będzie jakiś nowy trend? Zobaczymy. Na razie widać testy różnych producentów. Polecamy też Dennis Ferrer remix.

  • Paul Woolford Remix 04:20
  • Dennis Ferrer Remix 06:48
  • Rebuke Remix 03:42

 


Oto mamy kolejny remix utworu “Mama” Clean Bandit. Gdy znudzi się oryginał spokojnie możecie sięgnąć po tą wersję Morgan Page – bardzo znanego u nas producenta z USA, nominowanego do Grammy.

  • Morgan Page Remix 02:57

 


Utwór duetu Dan + Shay “Tequila” w oryginale jest balladą i tak też zaczyna się w tej wersji, której autorem jest Robin Schulz. Trochę długi ten wolny poczatek, ale po minucie RS dokłada stopę i robi się już tanecznie. Potem jednak zwalnia na kolejną zwrotkę, … itd. Słychać troche klimatu “Speechless”. Akurat ten remiks to wersja bardziej do słuchania, ale być moze pojawi się extended mix, a na pewno kolejne remiksy. To pewne.

  • Robin Schulz Remix 02:50

 


Alle Farben & ILIRIA – Fading (Rudimental Remix) – liczyliśmy na coś ekstrawaganckiego, a tu tymczasem jest dość banalny pomysł, ale przetrzymajcie pierwszą minutę, bo dalej robi się nieco ciekawiej.

  • Rudimental Remix 03:31

 


Amerykański duet Louis The Child jest już u nas znany z kilku produkcji, raczej lżejszych czyli deep house. “Breaking News” to ich najnowsze dzieło, ale oryginał powstał w 2018 roku. Teraz mamy trzy remiksy. Polecamy Westend remix – jak na obecne trendy szybki pulsujący rytm pomieszany w garażowymi a chwilami chyba też rave’owymi brzmieniami, które bardzo dobrze korespondują z wokalem RAYE.

  • Embody Remix 03:56
  • Westend Remix 04:11
  • Duke & Jones Remix 03:19