run becky hill galantis

I znów ta Becky Hill. Wokalistka bardzo popularna w swoim kraju czyli Wlk. Brytanii stara się teraz zdobywać europejskie listy przebojów. Tym razem pomaga Jej w tym Galantis. 

 

 

Wokalistka stara się dogonić w popularności takie gwiazdy jak Adele czy Dua Lipę. Becky Hill to trzecia najchętniej słuchana Brytyjka na Spotify. To laureatka nagrody BRIT. Czy utwór “Run” jej w tym pomoże? Zobaczmy! 

 

?Run? zrealizowany we współpracy z Galantis. To bardzo skoczy utwór. Mocnemu wokalowi Becky Hill towarzyszy taki nieco funkowy, ale bardziej jednak dance’owy rytm. Nie jest to już typowy UK House, bo produkcją zajęli się nie Brytyjczycy, ale Szwedzi. Christian Karlsson i Linus Eklöw aka Galantis.

Panowie jednak tym razem nie poszli “szwedzką drogą”, jak w “Alien“, ale tak nieco zbliżyli się do ciągle modnego w Europie UK House.  Autorem utworu jest też znany nam MNEK.

Becky mówi o “Run”

  • Bardzo się cieszę, że wydaję piosenkę nagraną z Galantis. Napisałam ją z moim najlepszym przyjacielem MNEKiem, z którym pracuję od 10 lat. Odkąd stworzyliśmy mój pierwszy singiel ?Losing? w 2012. Do dziś czuję magię, kiedy z nim piszę piosenki. Mam wrażenie, że każdy nasz singiel jest lepszy niż poprzedni. Dokładnie tak jest teraz numerem nagranym z Galantis, którzy w dorobku mają współpracę z takimi gwiazdami jak Little Mix czy Years & Years. Jestem bardzo dumna, że z nimi współpracuję. To kolejny etap mojego artystycznego rozwoju i kolejny krok, by w pełni stać się gwiazdą popu. Już ze statuetką BRIT na koncie.

O nich

Galantis od wydania debiutanckiego albumu ?Pharmacy?, który zadebiutował na szczycie zestawienia Dance notowania Billboardu, odnoszą kolejne sukcesy. Współpracowali ze wszystkimi od Dolly Parton, przez Little Mix i Davida Guettę (w przeboju ?Heartbreak Anthem?) po Madonnę, Kylie Minogue, Katy Perry i Britney Spears.

 Jej przebój ?Remember? był piątą najczęściej streamowaną piosenką pośród brytyjskich artystek. Z jej debiutanckiego albumu ?Only Honest On The Weekend? pochodziło 5 singli, które trafiły na listę przebojów w Wielkiej Brytanii, zapewniając jednocześnie wokalistce 9 platynowych, 4 złote i 1 srebrny certyfikat na Wyspach.

Becky Hill to jedna z największych gwiazd na brytyjskiej scenie. Łącznie zgromadziła 3,2 miliarda streamów i może pochwalić się 17 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify.