satellite khalid

Utwory taneczne i z ciepłym klimatem nie musza być wcale w latynoskim rytmie czy języku. Przykładem moze tu być premierowy utwór wokalisty, który do tej pory wyrażnie trzymał się sceny Pop lub r’n’b. Khalid tym razem nas zaskoczył.

 

Zwracamy uwagę na bardzo fajny utwór ?Satellite? wokalisty, który z pewnością nikomu nie kojarzy się z muzyką taneczną, choć miał pewne epizody z nią związane.

 

“Sattelite” to przede wszystkim , jak zwykle, znakomity klimatyczny wokal, ale nie to jest powodem, że polecamy Wam ten kawałek. Utwór jest zaaranżowany wyraźnie zaakcentowaną stopą “na 2”, czyli w najbardziej przystępnej formie tanecznej.

Ogromnie dużo robią tu różne smaczki aranżacyjne z wybranymi elektronicznymi brzmieniami. Jest to wszystko genialnie zmiksowane, także z wokalem. Dało to znakomity efekt końcowy.

Jak mówi:

– ?Satellite” to wizualny portret mojego rozwoju jako człowieka i podróży po miłość do siebie, której doświadczyłem w swoim życiu …?

O nim

Khalid Donnel Robinson to sprzedający multiplatyny artysta z USA, okrzyknięty przez magazyn ?Time? jednym z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019. Jego pierwszy singiel ?Location? (wydany na chwilę przed ukończeniem przez niego liceum) pokrył się w Polsce platyną.

Niedługo po premierze kawałka, Khalid podpisał kontrakt z wytwórnią Right Hand Music Group/RCA Records i wydał debiutancki album ?American Teen?.

Jego drugi album ?Free Spirit? (ponad 13,4 miliarda streamów!) zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200. Co ciekawe, znajduje się na niej nominowany do nagrody Grammy utwór ?Talk?.

W sumie jego muzykę odtworzono łącznie ponad 30 miliardów razy na całym świecie. Khalid zaliczył nominacje do 7 Grammy i zdobył wiele nagród. Ogłoszono go najmłodszym artystą, który przekroczył 15 miliardów streamów w Spotify.

Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Normani (?Love Lies?), Halsey i Benny Blanco (?Eastside?), a także z Billie Eilish, Shawnem Mendesem i Marshmello.

Burmistrz El Paso wręczył artyście klucz do miasta i ustanowił 13 września Dniem Khalida. Wraz ze swoją mamą Khalid założył fundację The Great Khalid Foundation, która zajmuje się pomocą potrzebującym rodzinom.

Pod koniec 2021 roku Khalid wydał swoją składankę ?Scenic Drive?. Na początku tego roku wydał ?Last Call? z okazji 5-lecia jego debiutanckiego albumu ?American Teen?.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Khalid (@thegr8khalid)