see you again, bodybangers stephen oaks wiz khalifa

„See you again” ma już … pięć i pół miliarda streamów na samym YouTube! Jest to więc jeden z pięciu najpopularniejszych tytułów w tym serwisie na przestrzeni lat. To była więc kwestia czasu aż ktoś zabierze się za ten tytuł. Zabrali się Bodybangers.

 

„See You again” jest obecnie na #5 w ekskluzywnym gronie top tytułów na YouTube. dziś pojawiła się nowa wersja, która niejako przewraca do góry nogami oryginał Wiz Khalify i Charliego Putha.

 

Hip hopowo rapowy oryginał „See You again” został tu zamieniony przez Bodybangers i Stephena Oakes’a na skoczny kawałek house. Mamy tu do czynienia z tak zwanym zremiksowanych coverem. House’owy aranż brzmi tak jak to lubimy, jest trochę stylizowany na lata 90-te.

Mamy tu bardzo fajny damski wokal, ale nie podano czyj. Jeszcze większe wrażenie robi partia wokalno-rapowa  zrobiona w tzw. stylu Ragga.

Pora porównać z oryginałem…

O oryginale

„ See You Again ” to piosenka amerykańskiego rapera Wiz Khalifa z udziałem amerykańskiego piosenkarza i autora tekstów Charliego Putha . Został zamówiony do ścieżki dźwiękowej do filmu „Szybcy i wściekli 7„, w 2015 roku, jako hołd dla aktora Paula Walkera , który zginął w wypadku 30 listopada 2013 roku.

 

„See You Again” stał się jak dotąd największym singlem zarówno Khalifa, jak i Putha. Spędził 12 kolejnych tygodni na szczycie US Billboard Hot 100. Zajął pierwsze miejsce. UK Singles Chart przez dwa kolejne tygodnie. Osiągnął również pierwsze miejsce w kilku innych krajach, w tym w Australii, Austrii, Kanadzie, Niemczech, Irlandii, Nowej Zelandii i Szwajcarii.

Piosenka utrzymywała rekord najczęściej odtwarzanego utworu w ciągu jednego dnia na Spotify w Stanach Zjednoczonych. Była najlepiej sprzedającą się piosenką 2015 roku na całym świecie, z łączną sprzedażą i ekwiwalentem utworów na poziomie 20,9 miliona egzemplarzy.