shackles praise you mary mary malarkey

„Shackles (Praise You)” to utwór z gatunku r’n’b, a takie przeboje dość rzadko zapadają w nasza pamięć. To muzyka typowo amerykańska. Zwróciliśmy uwagę na nowa wersję tego utworu, bo jest po prostu popularna w naszym serwisie w wykonaniu Malarkey.

” Shackles ” w podtytule ” Praise You ” to klasyczne brzmienie r’n’b, który szczyt popularności na listach przebojów  przeżywał dwie dekady temu. Ale nowa wersja utworu to już inny gatunek, bardzo taneczny. Oto wersja Malarkey.  Przy okazji ujawniamy, kto naprawdę jest autorem, bo oryginał zaczerpnął fragment z innego utworu.

 

Malarkey to pseudonim  pochodzącego z Wielkiej Brytanii didżeja / producenta / autora piosenek, Sama Butlera. Zadebiutował przeróbką „I Got 5 On It”, we współpracy z Markiem Benjaminem, który był Beatport Future House # 1 i zgromadził 1000000 streamów na Spotify.
, Don Diablo, Armin Van Buuren, Oliver Heldens, Alok , Hardwell, Jonas Blue i wiele innych. Single Malarkey były również odtwarzane w wielu stacjach radiowych

 

Przypomnijmy teraz oryginał. Wtedy docenimy wartość wersji ad 2020/21.

 

„ Shackles (Praise You) ” to debiutancki singiel amerykańskiego duetu piosenkarek i tekściarzy gospel Mary Mary , wydany 7 marca 2000 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest uważana za sztandarową piosenkę grupy . Stan North z GospelFlava.com uznał ją za jedną z pionierskich piosenek miejskiej muzyki gospel. [3] Piosenka została pierwotnie nagrana i wydana w grudniu 1999 r., Po podpisaniu umowy przez Mary Mary z Columbia Records, a miesiąc później została ponownie wydana jako promocyjny singiel ich nadchodzącego debiutanckiego albumu, „Thankful” . Oba mają tę samą listę utworów, ale różne okładki albumów, druga zawiera zdjęcie duetu.

shackles praise you mary mary malarkey „Shackles” znalazł się w pierwszej dziesiątce hitów w kilku krajach na całym świecie, w tym w Australii, Danii, Islandii, Nowej Zelandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii, a także na innych głównych rynkach muzycznych. Mary Mary później nakręciła teledysk do piosenki. Piosenka zawiera fragment hitu R&B Dennisa Edwardsa z 1984 roku „ Don’t Look Any Further ”.

Fragment tej piosenki znalazł się następnie w piosence Stormzy’ego zatytułowanej „Rainfall”, która była częścią jego albumu Heavy Is the Head z 2019 roku .

Był także światowym hitem i osiągnął piątą pozycję w Wielkiej Brytanii i 17 w Irlandii. W całej Europie kontynentalnej piosenka znalazła się w pierwszej dziesiątce hitów w Belgii, Holandii i Norwegii. Piosenka notowała również silne notowania we Francji, Polsce, Szwecji i Szwajcarii, osiągając szczyt w pierwszej dwudziestce.

W Australii utwór osiągnął drugie miejsce we wrześniu 2000 roku, za „ Music ” Madonny i był najlepiej sprzedającym się utworem roku. który nie osiągnął pierwszego miejsca, zajmując 10. miejsce na australijskim wykresie na koniec roku 2000.

 

Zobacz inną przeróbkę hitu R’n’B