deeperlove super-hi dom dolla

Przebieramy co tydzień w premierach muzyki House. Oto nasza selekcja z tego tygodnia. DeeperLove & Sevensins ft. Alexandra Prince, Me & My Toothbrush, KPD, Castion & EWAVE i Landis 

 

Na początek kawałek formacji DeeperLove & Sevensinn, który może wam się z czymś skojarzyć. Przynajmniej jeden z wybranych miksów.

„Soul power” to kawałek – jak sugeruje sam tytuł – nawiązujący w niedużym stopniu do muzyki Soul. DeeperLove to alias Need Money For Drinks. Towarzyszy mu Sevensins i znana nam bardzo dobrze wokalistka Alexandra Prince. Kawałek przypomina we fragmentach nieco nasz ulubiony „King of my castle”. Na single mamy trzy wersje, ale nam najbardziej podoba się LIMITED LIFE & Kenneth B Remix.

Christian Hirt aka Me & My Toothbrush aka Calippo znów nie zawodzi. Tym razem mamy w „I take what’s mine” fajny klimat Disco. I gdyby nie wypasiony nas na stopie, to można by powiedzieć że to czyste Dicho sprzed 50 lat.

https://www.youtube.com/watch?v=HMG4V_Y3ZXE
Label THERE WAS JACK znów dostarcza nam ciekawe, nietuzinkowe brzmienie House. Ciekawe sołowki na retto instrumencie , jakim jest Moog. KPD to południowo amerykański producent Guillermo Alfonso Gomez.
https://www.youtube.com/watch?v=pPMMq2pN9cE
Utwór Castion & EWave zwyciężył w tygodniowym plebiscycie labela Hexagon na „demo tygodnia”. „Sweet Bubble” ma znany wokal jakby wzięty z paczki), ale ciekawie opakowany w dynamiczny kawałek House.
https://www.youtube.com/watch?v=Z2dGpibNFh0

Landis to producent z USA. Znamy go z kilkunastu nagrań, m.in. z Cedric Gervais i Tommie Sunshine.