Shakira, Rauw Alejandro - Te Felicito

Shakira ciągle piękna i ciągle fajnie śpiewająca. Tym razem wybrała do utworu przystojniaka w Puerto Rico. To Rauw Alejandro.

 

“Te Felicito” czyli “Gratuluję ci”, ale na razie za wcześnie na gratulacje dla duetu Shakira i Rauw Alejandro, bo utwór ma swoją premierę. Czy w ogóle ma szanse stać się hitem? Oto wersja oryginalna – oficjalna, bo jeszcze jest inna.

Nie przekonuje nas ten utwór, nie dlatego, że właściwie nie jest to już  ten typowy reggaeon, ale mieszanka tego sztandarowego gatunku z Ameryki Południowej z odrobiną reggae i funky. Sam pomysł muzycznie ciekawy, ale dość trudny dla polskiego odbiorcy.

DJ’e dostali jednak prezent do “Te Felicito” w postaci wersji o nazwie “Club remix”, która oficjalnie nie jest opublikowana. Brzmi zdecydowanie bardziej przystępnie dla polskiego odbiorcy. Utrzymana jest w lekkim aranżu house z dodatkiem smaczków latino.

Shakira ciągle piękna

zarówno pod względem urody jak i wokalu. Ta kultowa kolumbijska piosenkarka i autorka tekstów nagrała ?Te Felicito? wraz z supergwiazdą nowej generacji Rauwem Alejandro.

Wokalistka jest zdobywczynią wielu nagród, w tym trzech Grammy, jedenastu Latin Grammy. Do tego jeszcze inne jak  World Music Awards, American Music Awards i Billboard Music Awards.

U nas jej nawiększymi hitami są nieśmiertelne “Waka waka” i “Whenever whenever”. Było to jednak jakiś czas temu. W 2020 miał hit “Me Gusta”, a w 2021 był “Don’t Wait Up“.

Ostatni album Shakiry ?El Dorado? znalazł się na pierwszym miejscu w iTunes w 37 krajach. Artystka pracuje obecnie nad kolejnym albumem studyjnym. 31 maja odbędzie się premiera nowego konkursu tanecznego NBC ?Dancing With Myself?, którego jest producentką wykonawczą.

O Rauw

Portorykański piosenkarz i autor tekstów Rauw Alejandro przewodzi nowej generacji artystów muzyki latynoskiej. Pojawił się na scenie w 2017 roku. Ma na koncie złote, platynowe i multiplatynowe utwory, takie jak ?Que Le De? i ?Fantasías?. Podczas pandemii dał jeden z najbardziej popularnych wirtualnych koncertów roku przed ponad milionem widzów.

Jego pierwsza wyprzedana na całym świecie trasa rozpoczęła się w lipcu 2021 roku w USA, z przystankami w Hiszpanii i rodzinnym Portoryko, gdzie odbyły się cztery wyprzedane koncerty. Rauw rozpoczął swoją ?Rauw Alejandro Worldwide Tour 2022? od wyprzedanego koncertu w Argentynie w połowie lutego. W tym roku Rauw zadebiutuje również jako aktor w cenionym serialu Netflixa ?Sky Rojo? kręconym w Hiszpanii.

 

https://www.instagram.com/p/CcoQs3rOCpW/?utm_source=ig_web_button_share_sheet