Solo Para Ti Alvaro Soler i Topic
od lewej: Topic i Alvaro Soler (fot.MartinGarcor)

Jak to się stało, że Alvaro Soler tak się odmienił muzycznie? Może nie radykalnie, ale jednak. On sam odpowiada na to pytanie. Oto Alvaro Soler i bardzo taneczna piosenka „Solo Para Ti”. Wspomaga go znany nam Topic.

 

To nie przypadek, że ten popularny wokalista z Hiszpanii nagrał utwór z niemieckim producentem. „Solo Para Ti” pokazuje nam innego niż zwykle Alvaro.

 

 

Określanie „Solo Para Ti” jako klubowy kawałek jest określeniem na wyrost. Jednak faktem jest, że nie do takiego stylu latynoskiego przyzwyczaił nas Alvaro Soler. Dostarczył nam przecież bogatą liczbę przebojów, ale jednak formatu bardziej akustycznego. Tu wykorzystuje elementy muzyki elektronicznej.

Tym razem nagrał z Tobias Topic’em szybszy zwykle kawałek dance, bo na 120 BPM. I tu pada odpowiedź na pytanie, jak to się stało, że Alvaro dokonał muzycznej zmiany.

Alvaro mówi

  • Piosenka opowiada o czasie po rozstaniu – kiedy wszystko boli, ale jednocześnie wiesz, że podjąłeś dobrą decyzję. Nie ma innego rozwiązania tego dylematu między głową a sercem niż walka o przetrwanie. To zderzenie z rzeczywistością, którego prawie każdy z nas doświadczył.
  • Znam Topica od dłuższego czasu i byłem bardzo szczęśliwy, widząc jak zdobywa światowy sukces…. .Dla mnie jest to jeden z najlepszych DJ-ów ostatnich lat, a współpraca z nim była niesamowitym doświadczeniem. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu i naprawdę dumny z tej piosenki. Oczywiście z „Solo Para Ti” wkraczam w nowy świat, bo wcześniej nie miałem nic wspólnego z EDM. Nie mogę się jednak doczekać, żeby zaskoczyć ludzi tym nagraniem.

Topic o współpracy

  • Od dawna przyglądałem się Alvaro. Zawsze interesowało mnie łączenie hiszpańskojęzycznych piosenek z elementami tanecznymi, więc spotkaliśmy się w studiu nagraniowym w Berlinie. Pierwsza wersja „Solo Para Ti” powstała w ciągu zaledwie dwóch dni podczas intensywnych sesji.