SUAVECITO – BROZ RODRIGUEZ, Alina Eremia, Sick Individuals …

suavecitto, Broz Rodriguez x Dennis Cartier x Redeem

 

W mediach powoli zaczyna wchodzić muzyka świąteczna, ale rynek muzyczny bynajmniej nie “śpi”, bo producenci muzyki house myślą coraz częściej o utworach lekkich, a nawet wesołych w swoim wydźwięku. Od razu taki przykład. “Suavecito” [Smash the House] to wesoły kawałek, z którym można myśleć już o karnawale 2023.

 

Było już “Suavemente”, a teraz jest “Suavecito”. W tle słychać meksykańską trąbkę, a rytmiczne producenci “wrzucili” lekka pompkę i w ogóle jest tu świetnie wkomponowana salsa. Całość bardzo wesoła i skoczna , a więc prawie dla każdego. Świetnie może się sprawdzić nawet w Sylwestra.

Broz Rodriguez to producent z Meksyku mający współprace z remomowanymi labelami jak np. Mad Decent (Diplo). Dennis Cartier pochodzi z Belgii, zaś Redeem z Włoch. Tak więc można rzecz mamy tu współpracę “dookoła świata”.

 

Sick Individuals to holenderski, didżejsko-producencki duet, który tworzą Rinze “Ray” Hofstee oraz Joep “Jim” Smeele. W 2020 wylansowali “Miss You”, który zgromadził 20 milionów streamów. Stworzyli oficjalne remiksy dla takich gwiazd, jak Rihanna i David Guetta, Madonna, Moby, Rita Ora, Avicii i Icona Pop. Zaliczyli Tomorrowland, Ultra Music Festival, Sensation, Mysteryland, Ushuaïa i Creamfield.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QsjBIkRxKoc

 

Alina Eremia przedstawia drugi singiel z nadchodzącej EP-ki, która w całości zostanie wydana po angielsku. Utwór powstał we współpracy z tureckim DJem İlkan Günüç podczas campu w Chorwacji.

“Party song” [Global Records] zrobiony jest wg szablonu Slap house, ale jest zmodyfikowany. Przede wszystkim został ten charakterystyczny wokalny lajt motyw “lka da di…”, którego mamy już przesyt. Ogromna ilość produkcji Slap house to robiła.

Jak mówi Alina: „Party Song” to piosenka, którą chciałam wydać od dawna, miałam ją gdzieś tam z tyłu głowy. Cieszę się, że mogłam współpracować przy niej z Ilkanem, bo jest naprawdę super DJ-em! Nie mogę się doczekać, kiedy ją usłyszycie, a jeszcze bardziej, kiedy Was spotkam i razem zanurzymy się w jej vibie”

Przypomnijmy, ze wokalistka nagrała wcześniej utwór m.in. z C-BooL’em.

 

“Vale la pena” [Soave] brzmi bardzo wesoło. Zastosowano to sampla ze specyficznym brzmieniem saksofonu. Kiedyś byśmy powiedzieli, że to muzyka latino dance, a teraz, dzięki podbiciu stopy , to już … house music. Jest melodyjnie i żywiołowo 😄😄👍👍 i w tle dawka latino. Takie kawałki teraz są mile widziane … bo czas już myśleć o ostatnim dniu tego roku.

Aleexs to producent z Brazylii Alexsander Cirilo da Silva, a Jaxomy to producent i DJ z Berlina. Jak widać muzyka nie zna już granic.