“Teraz już wiem” lub “Zapomniałam” – być może nawet nie pamiętacie takiego utworu, bo minęło 26 lat od kiedy powstał. Ale od czego są właśnie odświeżenia. Między innymi po to, aby przywracać do życia kiedyś popularne hity. DJ Refresh & NUNO właśnie to robią.

Polskim odświeżeniom – o ile maja swój pomysł – zawsze kibicujemy. Oto właśnie coś takiego. Oto Refresh & NUNO – “Teraz już wiem” znana też pod tytułem “Znalazłam”.

 

Refresh ( tu bez DJ) można powiedzieć specjalizuje się w przeróbkach. Ma ich na swym koncie całkiem sporo. Zdecydowanie najlepiej została przyjęta “Every Breath You Take” (DJ Refresh & Jakob Malibu feat. Michael Shynes). Tym razem wziął się za bary z polskim przebojem, o którym piszemy nieco niżej.  A jak wypada to odświeżenie? Słychać inspirację “Hypnotized” (Purple Disco Machine), ale nam to nie przeszkadza i DJ’em najwyraźniej także nie, bo utwór znalazł się na #1 liście cyfrowych hitów Digital DJ.

Niewiele wiemy o NUNO, która wokalnie wspomaga tu producenta. Nazywa się Anna Waszkiewicz i wcale nie je4st nowicjuszką, bo od 2000 r. występuje w najlepszych klubach w kraju, u boku znanych didżejów i instrumentalistów z Polski i zagranicy.
Do znaczących osiągnięć artystki zaliczyć można nagrodę główną Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting ?Złota Tarka?, Grand Prix na III Rock Open Air Festival, występy na festiwalach w Opolu i Przystanek Woodstock. Z powodzeniem brała też udział w programach telewizyjnych, dochodząc do ścisłego finału w ?Śpiewaj i Walcz? oraz ?Must be the Music?. Przez kilka lat występowała też w rockowym zespole PLAN, z którym w 2012 r. wydała debiutancki album ?Mrock?n?roll?.
Gościnnie wystąpiła też na płytach tak znakomitych artystów, jak Wojtek Pilichowski, Fisz, Eldo, Modfunk, Sonar Soul, Star Of?77, Mechanix. Piosenka w jej wykonaniu znalazła się również na ścieżce muzycznej filmu ?Ego?.

 

Przypomnijmy oryginał, który był swego czasu sporym hitem, głównie radiowym.

https://www.youtube.com/watch?v=DFK7C6_8va4

 

” Znalazłam – teraz już wiem ” to drugi singiel zespołu O.N.A. promujący album “Modlishka” wydany w 1995 roku. Autorem tekstu jest basista Waldemar Tkaczyk (Kombi). Utwór notowany był na liście przebojów Programu Trzeciego (najwyżej na 5. miejscu ? w notowaniach numer 709, 710 oraz 711). W 2014 uplasował się na pierwszym miejscu Kultowej Listy Przebojów Radia Wawa.

W skład O.N.A. wchodzili:
Agnieszka Chylińska ? śpiew
Grzegorz Skawiński ? gitara
Waldemar Tkaczyk ? gitara basowa, tekst
Wojciech Horny ? instrumenty klawiszowe
Zbyszek Kraszewski ? perkusja

 

 

Zobacz inną przeróbkę DJ Refresh

Zobacz DJ Refresh remix