Sacrifice Bebe Rexha
Bebe Rexha (fot.Warner Music)

Ta wokalistka do tej pory śpiewała w stylu Pop, Trap czy nawet Reggaeton, dlatego mocno nas dziś zaskakuje kawałkiem “Sacrifice” utrzymanym w stylistyce House. Dlaczego Bebe Rexha idzie w tym kierunku? Odpowiedź wydaje nam się oczywista. Dla przypomnienia przedstawiamy na dole Jej Top 10.

 

 

Odpowiedź można znaleźć śledząc poczynania jej koleżanki, bo z tej samej wytwórni. To Dua Lipa i jej utwór “Don’t Start Now”, której producenci zdecydowali “uderzyć” w brzmienie House. Skutek? Wielki hit, a za nim kolejne. Podobnie może być z Bebe Rexha i jej nowym materiałem.

Zobaczcie “Sacrifice”.

 

Podgrzewając atmosferę przed kolejnym ruchem, po przebojowym singlu “Baby, I’m Jealous” z udziałem Doja Cat, nominowana do Grammy i sprzedająca miliony nagrań Bebe Rexha, wypuściła nowy, pełen energii utwór oraz klip “Sacrifice”. Spodobał nam się ten utwór, bo jest inteligentnie stylizowany na brzmienie z lat 90-tych. Motyw przewodni od razu przywodzi wspomnienia z tamtej dekady. A sama melodia dopełnia całości tworząc łatwo wpadający w ucho … nogi przebój. Koneserzy gatunku wyłapią jeszcze jeden “rodzynek” z  dawnych czasów… to fraza gdzie wokalistka … rapuje.

Nagranie zapowiada wyczekiwany przez fanów, drugi album gwiazdy. Płyta będzie następcą pokrytego platyną krążka “Expectations”.

Moja druga płyta to największe dotąd wyzwanie w mojej karierze, ale i najbardziej satysfakcjonujący z moich projektów. Pisałam, nagrywałam, poprawiałam, a potem jeszcze raz od nowa, by stworzyć płytę, która w pełni oddaje jaką jestem wokalistką, autorką piosenek, a przede wszystkim artystką.

Chcę zabrać słuchaczy w podróż przez popowy raj, gdzie okryją również nieco rocka i hip hopu. Ważne jest dla mnie, by moja muzyka odzwierciedlała czasy i rzeczywistość, w której powstaje. Poruszam więc tematy takie jak wrażliwość, autodestrukcyjny cykl, samoświadomość, feminizm

Do swego popowego raju Bebe Rexha zaprasza piosenką “Sacrifice” oraz towarzyszącym jej teledyskiem, który wyreżyserował Christian Breslauer (“The Box” Roddy’ego Riccha).

W klipie wystąpili influencerzy Nava Rose, Guetcha i Princess Gollum. Numer, z fortepianowym crescendo, świetlistym głosem wokalistki i rozklaskanym rytmem, na pewno porwie do tańca. To piosenka, która równie dobrze sprawdzi się w klubie, co na głównej scenie Coachelli.

Bebe otworzyła nowy rozdział w 2020 roku, wydając singiel “Baby, I’m Jealous”, w którym gościnnie pojawiła się Doja Cat. Utwór już ma 55 milionów streamów na Spotify, a teledysk 50 milionów odsłon. W tym roku Bebe i Martin Garrix dołączyli do klubu miliarda na Spotify za sprawa przeboju “In The Name of Love”.

 

Bebe Top 10

  1. David Guetta feat. Bebe Rexha & J Balvin – Say My Name
  2. Jax Jones & Bebe Rexha – Harder
  3. Bebe Rexha – Last Hurrah (David Guetta Remix)
  4. Martin Garrix, Bebe Rexha-  In The Name Of Love
  5. Rita Ora feat. Cardi B, Bebe Rexha & Charli XCX – Girls
  6. Cash Cash ft. Bebe Rexha – Take Me Home
  7. G-Eazy x Bebe Rexha – Me, Myself & I (Marc Stout & Scott Svejda Remix)
  8. Bebe Rexha – I Got You
  9. Jax Jones & Bebe Rexha – Harder (KC Lights Remix)
  10. Nico & Vinz ft. Kid Ink & Bebe Rexha – Thats How You Now