Trompetisto Sjaak

„Trompetisto” to tytuł utworu, który dociera do nas z Holandii. Utwór nieznanego nam wykonawcy, który nazywa się Sjaak, stał się hitem na tamtejszym rynku.

 

Utwór z podobnie stylizowanym brzmieniem trąbki mieliśmy już kilka, ale ten jest podany zabawnie. I na pewno charakterystycznie, bo łatwo wpada w ucho. Do tego „Trompetisto” jest bardzo taneczne…

 

„Trompetisto” oznacza trąbkę lub trębacza. O co tu chodzi? Na samym dole przytaczamy tłumaczenie tekstu. Na pewno chodzi o to by zrobić hit, a brzmi to całkiem fajnie. Alpy, krowy, mleko – sympatyczne miejsca i zwierzęta. A dalej, facet robi sobie „jaja”. I dobrze!

Przezabawny teledysk nagrany w górskim krajobrazie zdobył w krótkim czasie ponad 1,7 miliona wyświetleń na YouTube. Teraz nadszedł czas, aby Sjaak stał się światową gwiazdą!

Kto to taki ?

Urodził się jako Mehdi Chafi, w Amsterdamie. Zaczął tworzyć muzykę w lokalnym ośrodku młodzieżowym, a w 2007 roku nagrał jeden z najsłynniejszych klasyków holenderskiego gangsterskiego rapu – „Schijt” z raperem Appą. „Schijt” i towarzyszący mu klip wywołały ogromne poruszenie w holenderskich mediach, kiedy politycy zaczęli narzekać na hardcorowy tekst i przedstawienie życia ulicy w teledysku.

Sjaak szybko stał się kimś więcej niż tylko raperem. Wydawał albumy w holenderskich wytwórniach SPEC i Top Notch, był członkiem i założycielem „Strijder Systeem” i przez lata prezentował szereg hitów, współpracując z takimi artystami jak PartySquad, JeBroer, La$$a, Sidney Samson, Tony Junior i Bizzey. W 2018 Sjaak nagrał z Kavem Verhouzerem imprezowy house’owy hymn „Stap voor Stap”.

Ten kawałek zdobył ponad 21 milionów odtworzeń w Spotify i ponad 6 milionów wyświetleń na YouTube. Wszystkie to sprawiło, że Sjaak praktycznie non stop koncertował w krajach Beneluksu. Jego szalone występy na żywo, podczas których współpracuje z DJ-em i wspierającym MC.

Ale Sjaak to ktoś więcej niż świetny muzyk. W ciągu ostatnich kilku lat stał się również powszechnie znany w holenderskich mediach. Zagrał w dużych produkcjach (ostatnio w „De Belofte van Pisa”), a jego wyjątkowe umiejętności komediowe uczyniły go prawdziwym fenomenem telewizyjnym, radiowym i internetowym. Jego zabawne filmiki często stają się viralowe na Instagramie i TikToku, a sam Sjaak jest wyczekiwanym gościem w wielu programach internetowych, telewizyjnych i radiowych.

Mamy więc do czynienia z osobliwą postacią.
Utwór „Trompetisto” jest częścią jego nadchodzącego albumu „Sjaak In The House”.

 

Trompetisto tekst

… jadę podróżować po świecie
Poszukać bardzo specjalnego trompetisto
Znalazłem tego DJ-a
Mówię mu: „Gdzie jest moje trompetisto?”
byłem w dyskotece W Montecristo
DJ gra piosenki Z trompetisto
byłem w dyskotece (impreza)
W San Francisco (gdzie?)
DJ grał piosenki (był dobry)
Z trompetisto (o mój Boże)
Mam limuzynę, żeby mnie odebrać, gdy pójdę do klubu
Mam ludzi, którzy mnie biją, kiedy się spierdolę
Piję szampana (szampan, szampan), chcę go osuszyć
Tak, imprezuję ostro (pa-pa), wariuję
….
Ta impreza porusza się w zwolnionym tempie (zwolnionym tempie)
….
Gdzie jest moja trompetto?