vacancy, switch disco new single

Twórcy bardzo popularnego w całej Europie hitu “React” powracają z nowym utworem “Vacancy”. Przy okazji, przedstawiamy bliżej producentów Switch Disco.

 

Do tej pory nie mieliśmy okazji bliżej przedstawić tego brytyjsko-greckiego duetu producenckiego. Teraz nadarza się okazja, bo dziś ukazał się nastepny utwór po ” “Vacancy” to

 

Utwór “Vacancy” wyraźnie nawiązuje do klasycznej stylistyki vocal trance, bardzo popularnej ze dwie dekady temu dzięki, m.in. Tiesto czy Arminowi Van Buurenowi. Wskazuje na to nie tylko sam aranż, ale też dość szybkie tempo czyli 133 BPM.

Całość jednak jest bardzo lekka i może spodobać się  szerszej publiczności.

O nich

Dan z Wielkiej Brytanii i Nikos z Grecji rozpoczęli współpracę już ponad dziesięć lat temu. Zaczęli od mash upów, które niejako ich wypromowały. Dopiero w 2021 roku podpisali kontrakt z Relentless Records (Sony Music UK). Efektem był ich pierwszy singiel ?Everything?, który szybko stał się wielkim letnim hymnem w UK.

Furorę zrobił znany już doskonale u nas “REACT”. Dzięki oryginalnemu wokalowi Elli Henderson, samplowi hitu Roberta Milesa zrobili furorę. Tytuł jest obecnie 6. najlepiej sprzedającym się utworem w Wielkiej Brytanii w tym roku. U nas jest już ponad 40 tygodni na Polish Dance Chart. także na radiowym.

Duet Switch Disco współpracuje ze sobą od prawie 10 lat, kiedy to scaliły się ich solowe ścieżki na brytyjskiej i greckiej scenie muzycznej. Tegoroczne lato było dla nich najlepszym w historii. To za sprawą 26-tygodniowej rezydentury na Ibizie oraz licznych występów w Europie i USA.

A może wolicie coś mocniejszego w temacie Trance?