Vanilla Baby Ice karolina stanisławczyk aveira

Tym razem doceniamy śpiewające polskie dziewczyny, bo naprawdę jest czego słuchać i to w tanecznych rytmach. Sami zobaczcie! Oto znana już Karolina Stanisławczyk, ale też mało znane: Aveira, ISA FLO i Serafine.

 

Brawo polskiej dziewczyny, a właściwie wokalistki 👍👍👌👌. Jest was coraz więcej, chodzi oczywiście o ciekawe głosy i jakość wykonania. No, ale już w latach 70-tych Andrzej Rosiewicz śpiewał “Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”. Posłuchajcie nie tylko “Vanilla Baby Ice”…

 

 

” Vanilla Baby Ice ” [Warner Music] od razu wzbudza w słuchaczu pozytywne emocje, ale też i energię taneczną. Świetny klimatyczny głos jaki ma tu Karolina Stanisławczyk znakomicie wplata się w zgrabnie dobrany aranż. Jego autorem jest nieznany nam producent Ruby Rave.

 

Utwór pt. “Melon” [ID Records] ma lekko klubową, a dokładnie house’ową stylistykę. To wydaje się jasne gdy widzimy producenta. To Adi Foxx.

Aveira to duet, który tworzą Dominika Lewandowska i Victoria Krakowiak. Śpiewają razem od najmłodszych lat. Obie pochodzą ze Stargardu i chociaż są zupełnie różne, muzycznie rozumieją się jak mało kto. Zaczynały m.in. od rocka, jazzu czy poezji śpiewanej. Brały udział w wielu festiwalach, zarówno polskich jak i międzynarodowych. Zajmowały podium na scenie w Pradze, we Włoszech i w Portugalii, a także w Warszawie, Bydgoszczy czy Częstochowie.

 

Posłuchajcie utworu “Kwas” [MyMusic Group] , bo to zgrabnie przygotowana piosenka w stylistyce bliskiej Slap house, ale to bynajmniej nie szablon tego gatunku. Jest swój jakiś pomysł, no ale gdy spojrzymy na autora aranżu i producenta – można spodziewać się jakości. To Jonatan Chmielewski. Produkował m.in. utwór dla w/w Karoliny.

A sama wokalistka – Melania Bobrowicz – pewnie o niej jeszcze usłyszymy. 🙂🙂

 

I jeszcze jedna nieznana nam , ale fajnie brzmiąca wokalistka. Nazywa się Serafine , a producentem utworu “Zawsze będę” [Warner Music] jest Maro Music, którego powinniście kojarzyć z kilku klubowych (np. Skytech), ale też hip-hopowych produkcji.

 

post scriptum. 

jest w czym wybierać i to w różnych gatunkach. Oto taki przykłąd ekstra, zupełnie inny od w/w.

Gatunek rodem z USA czyli R’n’B nie jest tym szczególnie lubianym w Polsce, ale trzeba pochwalić wokalistkę ISA FLO i producenta (Michał Klara ??Ślimak”) za dobre jakościowo brzmienie zza Oceanu w “Od nowa” [ZPR media], które niewielu producentów potrafi spreparować. No i wokalnie , także na “plus”.