Sobota, Loka, Adi Foxx feat. Fabisz Lubiła tańczyć Rotary Na jednej z dzikich plaż

Wśród ciągle sporej ilości nowych odświeżeń , od czasu do czasu, pojawia się jakiś polski tytuł. Kiedyś nazywał się “Na jednej z dzikich plaż” , dziś – “Lubiła tańczyć”.  Oto jego nowa wersja i historia, którą warto znać.

 

Po 27 latach od premiery hit nieistniejącej dziś grupy Rotary “Na jednej z dzikich plaż” utwór powraca w odświeżonej i co dla nas ważne tanecznej wersji pn.”Lubiła tańczyć“. Dziś wykonawcami są: Sobota, Loka, Adi Foxx i Fabisz.

 

Wszyscy uczestnicy tego projektu wykonali bardzo dobrze swoją robotę. Adi Foxx – jako producent, bo mamy tu lekki, ale jednak dość dynamiczny beat, dzięki basowi i clapowi. Wokalnie swoją robotę wykonuje Grzegorz Porowski z Loka (patrz niżej).

Jednak, wydaje się, że  największe wrażenie robią raperzy. To Fabisz i Sobota. Ich frazy rapowe świetnie korespondują w aranżem i wokalem.  Dlatego można więc powiedzieć, że to dobra zespołowa robota. Każdy tu wniósł tzw. wartością dodaną.

O nich

Najbardziej znany w tym towarzystwie to Sobota, którego kawałki docierają do nas już około dekady. Kojarzony z hip-hopową sceną (szczególnie z Popkiem), ale często wychodzi poza nią. Ostatnio nawet bardzo, bo niedawno wydał bardzo dobrze przyjęty przez DJ’ów “Jesteś taka słodka”, z Dawidem Narożnym (ex Piękni i Młodzi). Ciągle jest w top 10 Digital DJ.

Fabisz to  Marcin Fabiszewski – raper, kompozytor, producent oraz autor tekstów.

Oto co mówi Adi Foxx o tym projekcie:

  • Czy wierzysz w zbiegi okoliczności? W 2001 roku usłyszałem “Na Jednej z Dzikich Plaż” podczas wesela, na którym byłem mając 14 lat. Dziś, po 22 latach razem z oryginalnym wokalistą Grześkiem Porowskim (obecnie zespół Loka) oraz raperami Sobotą i Fabiszem postanowiliśmy odświeżyć ten ponadczasowy hit. Dajcie znać jak Wam się podoba.

 

Historia

“Na jednej z dzikich plaż” to piosenka grupy Rotary z ich debiutanckiego albumuj “Rotary”, wydany w 1996 roku. Ta wersja została oficjalnie usunięta, choć krąży po internecie. Oto wykonanie Loka.

Singel promowany był w rozgłośniach radiowych na terenie całego kraju, zajął m.in. 18. miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego oraz 2. pozycję na Szczecińskiej Liście Przebojów.

Grupa Rotary zakończyła swoją działalność w 1998 roku, po czym reaktywowała się dekadę później. W 2012 roku Kamil Mikuła wraz z Grzegorzem Porowskim ponownie zawiesili działalność zespołu, tworząc jednocześnie grupę Loka. Pewnie kojarzycie ich z hitu “Prawdziwe powietrze”.

I tak oto historia zatoczyła koło, bo w 2023 roku, mamy “Na jednej z dzikich plaż” jako “Lubiła tańczyć” – wykonywany właśnie przez Loka.