visitors koto block crown mix

Duet producencki Block & Crown po krótkiej przerwie powrócił do nas z trzema swoimi produkcjami w stylu jaki lubimy. Odważnym oficjalnym remiksem “Visitors”, coverem znanego hitów dekady 90 oraz autorską produkcją.

 

Block & Crown to specjaliści od odświeżania starych hitów, ale nie tylko. W ubiegłym roku bardzo “Electrica Salsa”. Oto trzy ich nowe produkcje wydane ostatnio przez ZYX Records: jeden oficjalny remiks, jeden cover oraz oryginalna produkcja. Jak widać to bardzo wydajni producenci. Na początek weźmy ten pierwszy. Oto dawno nie słyszany hit z lat 80-tych “Visitors”.

 

 

“Italo Disco Mix” tak nazywa się ta wersja instrumentalnego hitu ery italo disco. Koto było włoską grupą syntezatorową, której utwory aranżował Anfrando Maiola, a producentem był Stefano Cundari. Razem stworzyli kilka świetnych utworów, takich jak: ?Chinese Revenge?, ?Japanese War Game?, ?Visitors?, ?Jabdah? i ?Dragon’s Legend?.

Ta nowa znakomicie żywiołowo przypomina tern już nieco zapomniany utwór powstały w 1985 roku.

 

Panowei zabrali się też za klasyka z lat 90-tych “Sweet Harmony” grupy The Beloved. O jego historii pisaliśmy nie raz. Ten remiks coveru zatytułowali “Nu Disco mix”,  firmują go: Block & Crown & Paul Parsons feat. Wayne Bryant

 

Trzecia to już autorska produkcja Block & Crown, ale w “Mine” słuchać echa brzmień lat 90-tych.

O nich

Block & Crown tworzą dwaj DJ’e i oczywiście producenci, z Amsterdamu. To Adri Blok i Mitch Crown. Ten pierwszy produkuje samodzielnie pod różnymi aliasami. Damier Soul, Dr. Harris, Steve Castro i ten najbardziej u nas znany czyli Luca Debonaire.

Ten drugi naszywa się Ronald M A Mitchel Kroon i pochodzi z dalekiego Curacao. Od dawna mieszka i wydaje od 2004 roku także pod marką Mitch Crown. Współpracował m.in. z Hardwell, Fedde Le Grand i Yves V. Lista jest długa.