Tym razem tylko dwa stare hity w nowych i do tego tanecznych wersjach. Oba wiąże fakt, że ich oryginały nie były takimi hitami jak ich późniejsze przeróbki. Tak było z powstałym jeszcze w latach 60-tych ?Do Not Let Me Be Misunderstood? oraz “Saltwater”, który pierwotnie powstal w dekadzie lat 80-tych, ale większym hitem stał się kilkanaście lat później.

 

 

 

 

?Do Not Let Me Be Misunderstood? to piosenka napisana przez Benniego Benjamina, Horace Ott i Sol Marcus dla piosenkarki i pianistki Niny Simone, która po raz pierwszy nagrała ją w 1964 roku. ?Do not Let Me Be Misunderstood? została opisana przez Wielu artystów, w szczególności znana jest wersja grupy The Animals, których bluesowa wersja piosenki stała się transatlantyckim hitem w 1965 roku. Pod względem tanecznym rekordy pobiła jeszcze inna wersja w stylu disco grupy Santa Esmeralda z 1977 roku. KO to Kevin Olusola, który odświeża obecnie ten mega hit.

 

 

Ciekawa jest geneza oryginału ?Saltwater?. To utwór Chicane powstały w 1999 roku z wokalami irlandzkiej piosenkarki Máire Brennan. Wykorzystuje on fragmenty nagrania formacji Clannad z 1982 r. ?Theme From Harry’s Game?. To soundtrack.  W 199 roku nagrano to na nowo z nowo napisanymi tekstami. Teraz Mike Candys & Jack Holiday poszli śladami klimatu Chicane, ale dołożyli przede wszystkim współczesny “tłusty” bas, bo nawet wokal pozostał bardzo stylizowany na oryginał wspomnianej Marie Brennan.