jesteś tu
Główna > AKTUALNOŚCI > Westlife – Hello my World > czy to są dobre czasy dla takich boys bandów

Westlife – Hello my World > czy to są dobre czasy dla takich boys bandów

Oto powraca kolejny boys band – kiedyś szalenie popularny. Kolejny, bo w 2018 roku swój „come back” zrobił Backstreet Boys. Westlife to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych brytyjskich boysbandów. Tak mówią statystyki. Teraz powraca z nowym singlem „Hello My Love”. Jednym z autorów utworu jest sam Ed Sheeran. Do tego utwór mimo, że utrzymany w typowej stylistyce pop, ma taneczny charakter. Pytanie jednak brzmi: czy to są dobre czasy dla takich boys bandów?

 

 

 

 

 

 

Ten irlandzki (Sligo) boysband  powstał w 1998 roku, Wówczas w jego skład wchodzili: Kian Egan, Shane Filan, Mark Feehily, Nicky Byrne oraz Brian McFadden, który odszedł z formacji w 2004 roku. Ostatni koncert zespołu, zagrany 23 czerwca 2012 roku na stadionie Croke Park w Dublinie, transmitowany był w ponad 200 kinach na całym świecie.

 

Westlife Hello my Love„Hello My Love” to pierwszy po ośmioletniej przerwie premierowy singiel grupy. Autorami oraz producentami utworu są Ed Sheeran i Steve Mac. Piosenka to popowy hymn na najwyższym poziomie. Westlife powraca w wielkim stylu!
Shane, Nicky, Mark i Kian zapowiedzieli swój powrót w październiku 2018, wywołując przy tym niemałe zamieszanie. „Hello My Love” to zapowiedź nowego albumu grupy, który ukaże się jeszcze w 2019. Wiosną i latem tego roku Westlife ruszą w trasę koncertową „The Twenty Tour” w Wielkiej Brytanii i Irlandii. „The Twenty Tour” to najszybciej wyprzedająca się trasa w dotychczasowym dorobku Westlife.
W 48 godzin sprzedano 400 tysięcy biletów. Będzie to pierwsze tournée zespołu od 7 lat. W tym roku bosyband celebruje 20-lecie działalności.
Westlife sprzedali na całym świecie ponad 55 mln egzemplarzy płyt. W Wielkiej Brytanii utwory bosybandu 14 razy docierały na 1. miejsce list przebojów (w tym 7 debiutowało na najwyższej pozycji). Lepszy wynik mają wyłącznie Elvis Presley i The Beatles.
Do największych przebojów grupy należą takie utwory jak „Swear It Again”, „Flying Without Wings”, „You Raise Me Up” czy „Unbreakable”.

 

Pora na odpowiedź na pytanie: czy to są dobre czasy dla takich boys-bandów? Po ubiegłorocznym powrocie Backstreet Boys wydaje się, że to może być trudne. mamy czasy mediów społecznościowych, a i trendy muzyczne się zmieniły. W przypadku boys bandów najważniejszym elementem jest nie muzyka, ale wizerunek artystyczny, który w tej chwili buduje się głownie za pomocą  wspomnianych mediów społecznościowych. Nie bez znaczenia jest fakt, że dawne pokolenie fanów Westlife czy Backstreet Boys „podrosło”. Czy dalej szuka takich idoli?

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • Reddit
  • Twitter
  • Wykop
  • Yahoo! Bookmarks
  • Śledzik
  • Śledzik

Podobne artykuły

na górze