sub-x What You Do To Me

Tytuł „What You Do To Me” niewiele wam powie. Dlatego najpierw warto tego posłuchać, bo to dawka bardzo oryginalnej muzyki klubowej, ale tez coś bardzo dobrze znanego fanom House. Oto duet SUB-X.

 

Genialny, ponadczasowy wokal i ciekawa historia tego utworu tym razem została przekuta na oryginalne break beatowe brzmienie, które może ubarwić każdy didżejski set.  Oto Brytyjczycy SUB-X i „What You Do To Me”.

 

„What You Do To Me” [Positiva / Universal Music] powstał na bazie mega klasyka Black Box „Right on Time” ( i oczywiście Loleatty Halloway), o którym pisaliśmy wielokrotnie. Nawet ostatnio.

Takie break-beatowe  podejście to odważne posunięcie, ale gdy życiorysy autorów, od razu będzie jasne. To nie przypadek. No i label „Positiva” to tez legenda muzyki.

Kim są?

SUB-X to brytyjskie duo producentów , w skład którego wchodzą Panos Liassi i Jon Pearn. Od lat związani są ze scena klubową. 

Ten pierwszy na początku lat 90-tych był częścią grupy tanecznej A Homeboy. A potem A Hippie and A Funky Dread oraz Project One. Wyprodukował jedne z najwcześniejszych klasyków house, jungle i drum’n’bass. Tu mamy odpowiedź dlaczego mamy break beat w tej wersji.

Panos stał się człowiekiem stojącym za takimi artystami jak Amen UK, De Funk, A vs. B, Rated PG i London Fiesta. Był odpowiedzialny za wiele singli Top 10 UK. To na przykład „Passion”, „Ripped In Two Minutes”, „Lover” (z Rachel McFarlane), „Angel In My Heart” i „Pleasure Love”. Był tez chyba Full Intention.

Jonathan Pearn współtworzył ze 20 projektów. Między innymi swego czasu bardzo znany Bodyrox.

Panowie nie chcą się specjalnie afiszować, więc niech pozostaną w sferze wizualnej incognito.

Ten już powinno być jasne skąd takie brzmienie.