Okazuje się, że są przerabiane utwory, których oryginałów jeszcze u nas nie przybliżaliśmy. Do tej grupy należą dwa dzisiejsze  tytuły: „„Whoomp! (There It Is)” i „Mad World”.

 

Superlover – pod tą dość banalną nazwą ukrywa się producent z Berlina Ferri Schmidt. Działa od 2014 roku, bez spektakularnych sukcesów, być może do teraz. U nas najbardziej dał się poznać z kilku remiksów, m.in. dla Yolanda Be Cool. Teraz producent zaadaptował dawno niesłyszanego klasyka, „Whoomp! (There It Is)”, z dekady 90. Posłuchajcie najpierw nowej wersji.

 

 

Warto tez poznać oryginał, bo odcisnął swoje piętno na historii muzyki tanecznej i hip-hopowej lat 90-tych.

 

O oryginale

Tag Team to amerykański duet hip-hop / pop rap z Atlanty w stanie Georgia. Najbardziej znany ze swojego multiplatinowego singla z 1993 roku „Whoomp! (There It Is)”, który pojawił się w wielu reklamach, filmach i programach telewizyjnych.

Duet tworzą Cecil Glenn (DC the Brain Supreme) i Steve Gibson (Steve Rolln). Grupa regularnie występuje po dziś dzień na imprezach firmowych, charytatywnych, zbiórkach charytatywnych, trasach koncertowych z lat 90., kasynach i pokazach o przerwie na spotkania dla profesjonalnych i sportowych imprez.

Dlaczego to ważny utwór w historii? Na początku lat 90-tych Tag Team przełamał stereotypy na temat gatunku hip-hop, pokazując, że hip-hop to coś więcej niż tylko mocne teksty i klasyczny schemat beatu hip-hopu. Sukces utworu „Whoomp! (There It Is)” stanowił kamień milowy w historii hip-hopu, ponieważ cieszył się on zróżnicowaną kulturowo i pokoleniowo widownią, a interaktywny, partycypacyjny charakter muzyki nadał jej niepowtarzalny urok nawet dziś.

 

Mad World

„Mad World”  to utwór starszy od wyżej wymienionego. Powstał jeszcze w latach 80-tych, a teraz mamy jego cover.

Utwór zaśpiewał XOV, wokalista, któy pracował z Lorde na płycie „Hunger Games: Mockingjay Soundtrack”. Jego debiutancki album „Wild” ma na Spotify ponad 60 milionów streamów. Producentem wykonawczym projektu Twelve jest Jimmy ‘Svidden’ Koitzsch, najbardziej znany ze współpracy z duetem Galantis.

 

Oto oryginał

„Mad world”, który jest obok „Shout” najbardziej znanym hitem tego duetu.

 

„Mad World” to piosenka brytyjskiego zespołu Tears for Fears z 1982 roku. Napisane przez Rolanda Orzabala i zaśpiewane przez basistę Curt Smitha, było trzecim singlem zespołu i pierwszym przebojem, osiągając 3 pozycję na brytyjskiej liście singli w listopadzie 1982 roku. Zarówno „Mad World”, jak i jego strona B, „Ideas as Opiates” ”, pojawił się na debiutanckim albumie zespołu „The Hurting” (1983).

„Mad World” został później opisany przez różnych artystów, w szczególności Michaela Andrewsa i Gary’ego Julesa do ścieżki dźwiękowej filmu „Donnie Darko” w 2001 roku. Ta wersja była hitem numer jeden w Wielkiej Brytanii.