All together now steff da campo farm

W tym przypadku mówimy o remiksie, bo wykorzystano oryginalny utwór grupy The Farm, która jeszcze nie była przedstawiana na naszych łamach. Jest więc okazja do poznania kolejnego historycznego tytułu “All together now” – i co ciekawe – w tym przypadku związanego z polityką i piłką nożną.

 

Z tym utworem zapewne każdy się spotkał. “All together now” to dość nietypowy utwór, bo związany z polityką i sportem w Wielkiej Brytanii. O oryginalne piszemy niżej, bo na początek jego nowa wersja, a właściwie remiks, który zrobił znany nam doskonale Steff da Campo.

 

 

Steffen J. de Vries czyli Steff Da Campo to działający już kilkanaście lat producent z Holandii. Na naszych parkietach do tej pory najbardziej spodobał się z “In And Out Of My Life” i sporej ilości remiksów, m.in dla Tujamo czy Jonas Blue. “All together now” ma bardzo lekki klimat House, jakby sformatowany na przebój radiowy i ciągle piosenkę do wspólnego śpiewania z podniesionymi rękami.

Zresztą to nie pierwsza robota tego producenta jeśli chodzi o adaptację starych hitów. Podobały się u nas jego “September”, “Get down”, “Deeper Love” czy “Make me feel”.

 

A co takiego jest w oryginale?

?All Together Now? to piosenka zespołu Liverpoolu The Farm z albumu “Spartacus”, która łączy niektóre z ulubionych tematów zespołu: socjalizm, braterstwo i piłkę nożną.

Peter Hooton napisał tekst w wieku dwudziestu kilku lat po przeczytaniu o świątecznym rozejmie wojennym w 1914 roku. Piosenka została po raz pierwszy nagrana pod tytułem No Man’s Land na sesję Johna Peela w 1983 roku. W 1990 roku Hooton napisał chór po sugestii Steve’a Grimesa dodając słowa z “No Man’s Land”. Aby skrócić piosenkę do radia, producent Suggs przyciął piosenkę do trzech wersetów, z pierwotnych sześciu. Melodia stała się bardzo nośna i od tego czasu był używany przez wiele drużyn piłkarskich, a także przez Partię Pracy w kampanii wyborczej w 2017 roku, często puszczanej podczas wieców.

Zespół The Beatles ma w repertuarze utwór o tym samym tytule, ale to zupełnie co innego.

 

All together now steff da campo farmfragment tekstu

Remember boy that your forefather’s died
Lost in millions for a country’s pride
But they never mention the trenches of Belgium
When they stopped fighting and they were one
A spirit stronger than war was at work that night
December 1914 cold, clear and bright
Countries’ borders were right out of sight
When they joined together and decided not to fight
All together now 2x
….
, in no man’s land …

zobacz inny stary hit na nowo > Carmen