Wyszyński, KaeN & Gałuszewska, DJ Frodo > Reggaeton made in Poland

Hip-hopowcy od czasu zapędzają się w rytmy reggaeton, co na pewno bardziej was zainteresuje niż tradycyjny hip-hopowy format, którego po prostu jest za dużo.  Wyszyński ft. TKM, KaeN ft. Marta Gałuszewska, DJ Frodo ft.Mr Polska & Blacha 2115

 

Wielki plus stawiamy zwłaszcza tym, który adaptują południowo-amerykański rytm do polskiego teksu. Mamy właśnie takie ciekawe przykłady. Na początek Wyszyński i TKM.

 

“Una notte” brzmi żartobliwie, a to bardzo cenna zaleta każdego tanecznego utworu. Wyszyński i raper TKM serwują prosty rytm reggaeton, ale zabarwiony kilkoma smaczkami. Takie rzeczy mogą się podoba szerszej publiczności niż tylko fanom rapu.

 

Ponad rok temu KaeN i Marta Gałuszewska stworzyli kawałek Perfekcja. Fani dobrze go przyjęli, zatem kwestią czasu było to, kiedy duet ponownie spotka się w studiu. Teraz już wiadomo, że ich kolejną wspólną piosenką jest Bonnie & Clyde.

W jednej chwili zmieniasz cały mój świat. Chce być Twoją Bonnie, a ty bądź Clyde – tymi słowami rozpoczyna się najnowszy kawałek KaeNa i Marta Gałuszewskiej, który jest już wszędzie dostępny!

Połączenie tych dwóch głosów sprawiło, że nowy singiel to niezwykle ciekawa propozycja dla fanów zarówno KaeNa, jak i Marty. Nie oczekujcie jednak spokojnego rytmu, gdyż odpowiadający za muzykę Paweł Sobolewski postawił na taneczny charakter utworu, ale w odróżnieniu od wyżej przedstawianego utworu, mamy tu większa dawkę hip-hop.

 

W przypadku DJ Frodo bliżej do mombahton. Mały minus za mało czytelne wokale. Chwilami trzeba się zastanawiać – jaki to język obecnie słychać? – zamiast delektować się samą muzyką.