smykiewicz, zalia sosnowski rh emila promo polska de Gang

Cierpliwie słuchamy i poszukujemy ciekawych polskich produkcji oczywiście o tanecznym charakterze, niezależnie od gatunku. Mało znani De Gang, Zalia i Klaudia Jaroszewska oraz z największym dorobkiem w tym towarzystwie – Marta Gałuszewska z pomocą Adama Graf.

 

„Fajna i oryginalna polska produkcja – mile widziana” – tak na pewno powie każdy DJ. Pod zalewem repertuaru w całego świata cierpimy na niedosyt czegoś polskiego i oryginalnego. Szczególnie cenne są tu nowe twarze w branży muzycznej.  Do takich należą w większości artyści przedstawiani w niniejszym artykule.  Niebanalnie podany Hip hop w wykonaniu de Gang, Zalia z klimatycznym wokalem, wysoka jakość produkcji duetu Graf-Gałuszewska i stylowo fankujący utwór Klaudii Jaroszewskiej.

 

de Gang pzedstawia siebie w ten sposób:  Trzech donów postanowiło połączyć siły i przedostać się do świata realnego. Misja jest prosta. Ujawnić tajne informacje, które ukażą inne oblicze Ziemi. Niestety, nie wszystkim jest to na rękę. Funkcjonariusze strzegący granic wirtualnego świata, próbują ich przed tym powstrzymać. A tak poza tym to piosenka jest o relacji, przedmiotowej o!  Formację tworzą: don Felson – komputer/ grafika/ animacja,  don Kwapi – inżynieria dźwięku/produkcja i don Triku – teksty/ melodie/akcja

 


„Sierpień” – tak to tytuł tego utworu. Śpiewa go zupełnie nieznana nam wokalistka Zalia. Jeśli wokal nie jest bardzo podrasowany w studio, to oceniamy go wysoko. Głównym współautorem jest także nieznany nam Goran Novakovic.

Brzmi po bałkańsku. Klimat r’n’b świetnie współbrzmi z wokalem. Mimo, że całość bardzo dobra nie wróżymy powodzenia temu utworowi, bo przebić się u nas z takim gatunkiem mogą tylko znani artyści. To Polska, nie Ameryka.

 


„Tylko z Tobą” to utwór w okolicach Hip Hop, ale widać, że producent (ci) utworu dochowali staranności nie idąc na tzw. łatwiznę. Surowość aranżu w połączeniu z emocjonalnym tekstem w tym przypadku bardzo dobrze razem wypadają. Adam Graf i Marta Gałuszewska – muza dla koneserów, ale ze znakiem jakości.

 


„Daylight” to debiut mieszkającej w Płocku wokalistki. Klaudia Jaroszewska robi to z pomysłem, tyle, że jak w przypadku wyżej tu Polska, a  nie Ameryka. Dlatego odradzamy r’n’b lub doradzamy przeprowadzkę do kraju gdzie przeciętny słuchacz doceni ten gatunek.

 

 

Zobacz poprzednie PROMO POLSKA