REMIX TYGODNIA> LSD, Zephyrtone, Chainsmokers, Kokiri x Dragonette

Remix promo Zephyrtone

Czasem jest tak, że mamy do czynienia z ciekawym remiksem, który wiadomo, że nie przyjmie się na naszym klubowym polskim poletku. Dziś mamy taki jeden przypadek. Ale poza tym znaleźliśmy kilka innych bardzo kreatywnych remiksów. Oto nagrania:  LSD, Zephyrtone, The Chainsmokers, Kokiri x Dragonette w remiksach między innymi Lost Frequencies, MK, Chris Odd, Tom Staar i innych > już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl.

 

 

 

 

Oto dwa ciekawe remiksy nagrania “Thunderclouds” znanego nam doskonale z oryginału – super grupy – LSD czyli Labrinth+Sia+Diplo. Producent Lost Frequencies potraktował kawałek w typowym dla ciebie stylu, a więc deep house, na niektórych frazach oszczędnie w instrumenty, ale z biegiem czasu rozwija energię i wzmacnia stopę. Brzmi to bardzo przebojowo. Ale posłuchajcie drugiego remiksu …

W remiksie MK świetnie brzmi grający bas. W tle trochę piano. Ogólnie bardzo energetycznie i klimatycznie za sprawą tego basu, ale też oczywiście i wokalu.

  • Lost Frequencies Remix 03:18
  • MK Remix 03:34

 


Nagranie formacji Zephyrtone w oryginale to takie r’n’b / pop czyli dość smutny klimat. W swoim remiksie znany nam Chris Odd postarał się ożywić ten klimat. Oto mamy energetyczny klimat vocal house, z ciekawie wykreowanym motywem przewodnim , tak zwanym lead’em. Pozostały co prawda wstawki z oryginału, ale służą budowaniu napięcia. Warto to zagrać.

  • Chris Odd Remix 04:58

 


Oto paczka czterech remiksów do nowego singla The Chainsmokers feat. Kelsea Ballerini “This Feeling”. Mimo, że słychać tu sporo pomysłów i kunszt techniczny producentów można się zawieść ta paczką, bo ukierunkowane są one chyba na rynek w USA. Brzmienie techno pierwszego remiksu (z listy niżej) poprzez jakiś wysublimowany dubstep po osłuchane do bólu future reggaeton czy future pop. To nie w naszym kraju.

  • Tom Staar Remix 04:18
  • Afrojack & Disto Remix 03:27
  • Tim Gunter Remix 03:44
  • Young Bombs Remix 02:56

 


Być  może pamiętacie oryginał – Kokiri & Dragonette – “Faith In Love” – sprzed kilku miesięcy. Został wówczas całkiem dobrze u nas przyjęty. Oto nowy remiks, który przynajmniej z nazwy (Kokiri’s Back To ’96 VIP mix) zawiązuje do lat 90-tych. Produkcja jest dość surowa, ale nie przeszkadza to wcale, aby była ciekawie zaaranżowana. Całość zdominował charakterystyczny loop, który nakręca sporą dawkę energii.

  • Kokiri’s Back To ’96 VIP Extended Mix 05:55