DJ Raport poleca: jagoda-sachiel-rozbijemy-bank-justyna-lubas-i, eni 'moje serce'

Nowa generacja polskich artystów i producentów dwoi się i troi. Obserwujemy wręcz eksplozję pomysłów, czemu towarzyszy jakość. Oto kilka przykładów wybranych z ostatnich premier: ENI, Sachiel, Justyna Lubas i Jagoda.

 

Dobrym przykładem zmian na naszym muzycznym podwórku jest muzyka disco polo, której słyszymy w tej tradycyjnym wydaniu coraz mniej. Dlaczego? Bo konkurencja duuuża, a artyści “kombinują”. Lekko house’owa Jagoda, wesoło-hip-hopowy Sachiel czy Justyna Lubas i Eni – znakomicie czujące latino. Sami zobaczcie!

Wesoło, pozytywnie i tanecznie…

Jagoda kojarzona jest z disco polo, ale w przypadku nowej piosenki “Spadaj” [Mono Studio], wokalistka wyraźnie wyszła poza ten nurt.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QOt7NFUcxQc

Taki hip hop na wesoło to bardzo trafiona opcja na naszym rynku muzycznym. “Rozbijemy bank” [Agora] ma nawet “la la la la la …” niczym disco polowy szlagier. Przypomnijmy, duet Sachiel to zwycięzca jednej z edycji “Must be the Music“, w TV Polsat.

 

Justyna Lubas znakomicie czuje się w różnych wesołych klimatach. Poznaliśmy ją zaledwie kilka miesięcy temu, a ona już króluje na niejednym polskim parkiecie. To zasługa takich piosenek jak “Takiego Janicka”, “Tańczmy do rana” czy “Maryśka”.

W najnowszym – “Po co” [Mono Studio] Justyna poszła w rytm latino i znów wyszło to fajnie.

 

“Moje serce bije bum bum bum” – brzmi banalnie, ale ENI w “Moje serce” [HiMusic] śpiewa uroczo , w dodatku , bo w waszym ulubionym rytmie latino reggae dance.

ENI czyli Annie Ostrowska mająca libańsko-polskie korzenie to aktorka, wokalistka oraz znana i ceniona TikTok’erka. Obserwuje ją ponad pół miliona osób. Artystka, dobrze znana publiczności dzięki roli raperki “Kaśki” w popularnym serialu “Lombard życie pod zastaw”.

Wokalistka wzięła udział w trzeciej edycji programu “Farma”, który był emitowany na Polsacie.