Miętha, vito bambino, nieść vibe monami basia giewont

Oj roji się od polskich premier w tanecznym rytmie, że nie nadążamy za nimi. Oto zaledwie cztery. 🙃🙃 Miętha & Vito Bambino, Basia Giewont, Monami i Lukaso.

 

Polska scena taneczna rozwija się wielotorowo. To już nie jest jednorodny “polski dance” , jak kiedyś. To już nie tylko Skolim, bo dziś, nowa generacja polskich artystów i producentów czerpie z zachodnich wzorów i czasem tworzy nowe. Zaczynami od przedstawicieli hip hopowej sceny, którzy stanowią dobra ilustrację. Miętha nie trzyma się bowiem swojego gatunku, ale wychodzi poza niego.

 

Mega znany Vito Bambino tym razem w charakterze suportu. To nie pierwsza współpraca pomiędzy intrygującym duetem Miętha, tworzonym przez rapera i wokalistę Skipa oraz producenta AWGS i Vito. Panowie trzymają się ze sobą blisko, chociażby w 2022 roku Skip i Vito pojawili się wspólnie w singlu DJ-a BRK.

“Nieść Vibe” [Sony Music] to taneczny indie pop’owy kawałek z charyzmatycznym wokalem Vito. Całość – może wzorowana na pewnych zachodnich wzorcach – za to bardzo stylowa i nie tuzinkowa. Oto młoda generacja artystów polskiej sceny. Aż miło popatrzeć i posłuchać.

 

Basia Giewont – nic nam to nie mówi, ale zwróciliśmy uwagę na oryginalne podejście produkcyjne producenta, którego już znany. To Przemysław Puk. W “Hey chłopaku” [Agora] nie poszedł na łatwiznę i rytm “na 2” , bo skonstruował coś nowego. Nie jest to coś prostego rytmicznie na parkiet, bo PP stworzył pewien miks rytmiczny. Niezły wokal bardzo dobrze korespondujący z aranżem, rytmiką i dyskretnie wplecionym motywem folk.

Jak mówi Basia Giewont: ?Jako artystka nie muszę utożsamiać się z jednym stylem muzycznym co sprawia, że mogę odnajdywać w dźwiękach coś zupełnie nowego, i tak właśnie czuję oddając wam kolejne piosenki mojej wspaniałej muzycznej przygody, w której wracam do swoich góralskich korzeni”

Nieco bliżej typowej sceny polskiego dance stoją te utwory, jakże w innym kierunku niż np. Miętha.

Monami czyli Monika Miller (prywatnie wnuczka polityka Leszka Millera), po blisko półtorarocznej przerwie przypomina o sobie bardzo , naszym zdaniem, udanym utworem “Trampolina” [Agora].

 

Nieznany nam wokalista i chyba DJ – Lukaso –  w całkiem oryginalnej i udanej próbie pomieszania różnych brzmień w tanecznym stylu. “Róż” [Dwaem Media] jest całkiem fajnie zaśpiewany , pomimo pewnych niedostatków wokalnych.

 

A zatem, dla każdego. coś dobrego  👌👌🌝🌝🔥🔥

Zobacz inną POLSKĄ PREMIERĘ