Aden Foyer, Kendji Girac, Maluma, Sickotoy & O.Addams🔥premiery na Karnawał ’23

Aden Foyer, the, ballet, girl Kendji Girac, Maluma, Sickotoy & Olivia Addams

Co nowego na Karnawał ’23 ?  To pytanie zadajemy sobie co tydzień i oczywiście przesłuchujemy cierpliwie premiery z lżejszych gatunków muzyki pop. Oto kilka nowych propozycji godnych polecenia.

 

Już bliżej niż dalej do końca Karnawału 2023. Muzyki sporo, ale czekamy na coś takiego przebojowego, na lekka nutę. A więc, może coś pogodnego jak Aden Foyer, a może wesołego jak Kendji Girac, a może gorąca salsę Malumy i Marca Anthony. A jeśli dance – to posłuchaj utworu duetu Sickotoy & Olivia Addams.

 

“The ballet Girl” [Sony Music] to piosenka, która od razu wpada w ucho. 👌👌 To taka mieszanka nu disco, pop i akcentów vintage. Zaśpiewana przyjemnym wokalem.

I tu ciekawostka, bo kto to jest Aden Foyer ? Okazuje się, że ma już za sobą dekadę kariery jako multi-platynowy autor tekstów i producent. Poza współpracą , np. z A$AP Rocky czy Garrix,  , był także producentem muzycznym i DJ-em. Jako Jonas Aden!  Po ponad 100 milionach streamów, wyprzedanych trasach koncertowych nagle zostawił swoim fanom pożegnalną wiadomość. ” potrzebuje trochę czasu na odpoczynek, ponieważ artystycznie uderzył w ścianę” .

 

Od “Desparado” [Universal Music] do “Despacito” całkiem niedaleko, także stylistycznie. bardzo to przyjemne i przebojowe, ale jednak nieco za szybkie na nasze parkiety. Szkoda , bo piosenka jest bardzo urokliwa, a zarazem wesoła, bo są zaśpiewy typu “ra ka taka tak…” , a więc zrozumiałe i u nas.

Kendji Girac (Kendji Jason Maillé) to francuski piosenkarz urodzony w rodzinie katalońskich Romów. Zwyciężył w trzeciej edycji programu “The Voice: la plus belle voix” (2014). To laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego francuskiego wykonawcy w 2019 roku.

Jego twórczość oparta jest głównie na inspirowanych językiem hiszpańskim utworach z pogranicza muzyki cygańskiej, flamenco) wymieszane z muzyką pop.

Towarzyszący mu w nagranie Soolking to raper i wokalista z Algierii.

 

Oto salsa w najprawdziwszym wydaniu, taka 100% muzyka karnawałowa. Tym razem nie w reggaeton, ale właśnie tak gwiazdy latynoskiej piosenki czyli Maluma i Marc Anthony nagrali “La formula” [Sony Music]. Nogi same się rwa do tańca.

 

Na koniec coś bardzo dance’owego. Prosto z Rumunii.

Dwójka artystów z tego kraju doskonale u nas znana pojawia się w melodyjnej piosence “Don’t Look The Other Way” [Global Records]. Sickotoy – produkuje, a Olivia Addams – śpiewa.