Feels – odmieniony JAX JONES na bardziej klubowo

feels jax jones

Jax Jones oficjalnie przyznaje, że otwiera nowy rozdział w swojej karierze zawodowej. Zaczyna od kawałka „Feels”. Na czym polega nowe otwarcie u tego ulubionego przez nasz  producenta? Sprawdźmy!

 

Nominowany do prestiżowych nagród Ivor Novello, BRIT i Grammy producent, DJ oraz multi-instrumentalista Jax Jones prezentuje nowy utwór pt. „Feels”. To zapowiedź EP-ki „Deep Joy”, które pojawi się w lipcu b.r. Będzie to pierwsze wydawnictwo Jaxa w jego nowym labelu, który nazywa się WUGD.

Producent mówi o nowym etapie w jego karierze czyli o uruchomieniu labela, ale z naszego punktu widzenia, nastąpiła też zmiana muzyczna. Po “Feels” słychać, że to już nie jest ten “komercyjny” Jax Jones. Nie słychać prostych przyśpiewek w stylu “na na na”, nie ma tez lajtowego beatu. Brzmienie jest bardziej klubowe (a nawet surowe) i bliżej teraz mu do jego utytułowanego konkurenta Duke Dumont’a i do brytyjskiego underground House.

JJ założył własny label WUGD we współpracy z wieloletnim menedżerem Danem Stacey’em oraz wytwórnią Polydor Records. W jego ramach Jones planuje m.in. uruchomienie programu mentorskiego dla młodych artystów. Producent zachęca do wysyłania demówek na adres demos@wugd.co.uk.

Jax tak opowiada:

  • Mój nowy materiał będzie najbardziej autentyczny w dotychczasowej karierze. Cieszę się, że mogę wydać go przez mój własny label. Miałem chyba 80 różnych wersji „Feels”, bo chciałem dobrze zacząć nową erę w mojej twórczości. Po „Snacks” czas na „Deep Joy”, czyli opowieść o tym, jak pokonywać przeszkody w drodze do szczęścia. Marzy mi się, by moja muzyka zachęcała ludzi do tańca, ale też do przemyśleń. Pierwszy singiel nazywa się „Feels”, a ja tak się właśnie czuję. Mam nadzieję, że też to poczujecie.

Jax Jones może pochwalić się miesięczną liczbą słuchaczy w Spotify przekraczającą 11 mln użytkowników. Do tej pory jego cały katalog odnotował ponad 4 miliardy streamów. Jones pracował z takimi artystami jak Mabel, Year & Years, Martin Solveig, RAYE, Stefflon Don, MNEK czy Madison Beer. „ Snacks ” było najlepiej sprzedającym się albumem dance w Wielkiej Brytanii w 2019.