Alan Walker album – Different World > jest melodyjnie i tanecznie

Alan Walker album Different World

Jego teledysk “Faded” ma na koncie ponad dwa miliardy odsłon!! Alan Walker – człowiek narobił hitów, a albumu żadnego! Oto dziś światowa premiera oczekiwanego wydawnictwa: Alan Walker album “Different World”. Dziś mamy wersję cyfrową, a dokładnie 21.12.2018 pojawi się płyta CD. Sprawdźmy co ten miliarder stworzył poza tym co już znamy.

 

“Different World” to debiutancki album Alana Walkera, twórcy przebojów “Faded”, “Alone”, “Ignite” i “All Falls Down”. Norweski artysta, który muzykę tworzyć zaczął w 2012 i udostępniając ją w sieci przykuł uwagę prestiżowych producentów i wytwórni, dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata muzyki elektronicznej.

 

Alan ma na koncie występy na największych europejskich festiwalach, w tym Lolapalooza, Creamfields, Tomorrowland, a także występy w roli supportu przed Rihanną podczas ANTI Tour World. Debiutancki album artysty promuje singiel “Different World”.

Alan Walker album Different WorldZaczyna się poważnie, bo wstępem bardzo pompatycznym. Pierwszy pełny utwór już zaskakuje. “Lost control” oparty jest na łamanym rytmie, czymś między reggae , a reggaeton. Brzmi ciekawie. Wokal – niejaka Sorana.

W kolejnym – “I Don’t Wanna Go” śpiewa inna dziewczyna – również mało znana nam – Julie Bergan. Jest przyjemnie dla ucha, a rytm także nietypowy, bo inspirowany hip-hop, na niektórych frazach. W innych przechodzi już w prosty rytm.

Utwór nr 4 Alan Walker nagrał wspólnie z K-391 (Kenneth Nilsen) – znanym z ich wcześniejszej wspólnej produkcji “Ignite”. Obu towarzyszy kolejna nam mało znana wokalistka, ale o ciekawym głosie – Emelie Hollow. Utwór ogólnie przyjemny dla ucha, podobny do poprzednich.

Za to w piątym robi się klubowo, choć ciągle w typowym wolnym tempie, które lubi Alan Walker. Klubowo, bo pojawia się Steve Aoki. Co ten producent tu zdziałał? Na pewno dołożył bas i dlatego zrobiło się nieco mocnej, ale w dalszej chwilami słowo “klubowo” wydaje się przesadą. Schemat utworu jest podobnym do poprzednich. Na pewno jednak jest urozmaiceniem.

Utwór nr 6 – “Do It All For You” , w którym wokalnie udziela się znany nam Trevor Guthrie to kopia kilku innych. Widać, że nie było pomysłu.

 

Kolejny tytułowy, znamy już bardzo dobrze, bo pojawił się ostatnio klip do niego. Pojawia się tu Sofia Carson i wspomniany wyżej K-391. Piosenka mocno klimatyczna. W takich właśnie Alan Walker czuje się najlepiej.

Potem pojawia się przerywnik – interludium – krótki fragment instrumentalny. To druga część albumu. Są na nim znane z singli utwory, jak choćby ciągle znakomity “Faded”. Pojawia się on w krótkim dodatkowym fragmencie, jako interludium.

Podsumowując, album “Different world” nie zaskoczył mnie czymś, jak to się mówi, “extra”. Jednak Alan Walker będzie miał już u mnie i w historii muzyki jeden wielki plus. Wymyślił brzmienie “future pop”, które okazało się trendem ogólnoświatowym w muzyce pop. I za to go cenię. Współczesna muzyka pop to poszukiwanie nowych oryginalnych brzmień. On coś takiego znalazł. Na jeden , może dwa sezony. Ale poruszył tym cały rynek muzyczny.

Płytę polecam każdemu, kto szuka czegoś przyjemnego dla ucha. Tu jest klimat.

 

Alan Walker – Different World  – tracklista

1. Intro
2. Lost Control (feat. Sorana)
3. I Don’t Wanna Go (feat.Julie Bergan)
4. Lily (feat. K-391 & Emelie Hollow)
5. Lonely (feat. Steve Aoki, ISAK & Omar Noir)
6. Do It All For You (feat. Trevor Guthrie)
7. Different World (feat. K-391, Sofia Carson & CORSAK)
8. Interlude
9. Sing Me To Sleep
10. All Falls Down (feat. Noah Cyrus, Digital Farm Animals & Juliander)
11. Darkside (feat. Au/Ra & Tomine Harket)
12. Alone
13. Diamond Heart (feat. Sophia Somajo)
14. Faded (Interlude)
15. Faded