Craig David - The Time Is Now" title="ALBUM > Craig David - The Time Is Now"/>

„Walking away” to do tej pory niedościgniony hit Craiga Davida. Było to kilkanaście lat temu. Czy teraz znajdziemy na tym nowym albumie piosenkę takiego formatu? ALBUM > Craig David – The Time Is Now – posłuchajmy go.

 

 

Kilka swów przypomnienia, na początek. Jego debiutancki singiel „Fill Me In” wskoczył od razu na pierwsze miejsce brytyjskiego Top 40, a kolejny – „7 Days” stał się wielkim europejskim przebojem. W roku 2000 ukazał się debiutancki album (i chyba najlepszy do tej pory)  Craiga Davida, zatytułowany Born to Do It wyprodukowany przez Marka Hilla, który zawierał między innymi piosenki „Fill Me In”, „Walking Away”, „Rewind”, „7 Days” oraz „Rendezvous”. Debiutancki album cieszył się sporą popularnością w Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach, sprzedano ponad 7 mln sztuk. Album otrzymał również Certyfikat sześciokrotnej Platyny w Wielkiej Brytanii oraz status Platyny w USA. W lutym 2001 roku wokalista otrzymał aż 6 nominacji do nagród Brit Awards w tym dla Najlepszego Wokalisty, Najlepszego Debiutanta i za Najlepszy Singel. Otrzymał również kilka nagród Ivor Novello Awards (m.in. za najlepszy dance’owy singiel).

 

 

 

To historia. Teraz Craig David wraca z nowym albumem “The Time Is Now”. Gościnnie pojawiają się tu Bastille, JP Cooper, AJ Tracey, Ella Mai, Kaytranada i Goldlink. Na swojej siódmej studyjnej płycie Craig David wraca do korzeni – muzyki, którą tworzył jako nieznany jeszcze artysta, nagrywając pierwsze mixtape’y w swoim pokoju w Southampton. To hołd dla brytyjskiego r&b oraz dla wszystkich fanów Craiga, którzy są z nim od początku kariery. Płytę promują single “Heartline” i “I Know You (feat. Bastille)”.

 

 

Płyta zawiera w wersji podstawowej 12 utworów. Pierwszy „Magic” z odgłosami brzmień tropical całkiem dynamiczny.  „Heartline” i „Brand new”  także z elementami tropical.   W „Going on” słychac echa rytmu 2step, na którym wokalista zrobił swego czasu karierę. Ale ten rytm wpleciono w lekki beat house przez co wyszła bardzo fajna nie za mocna produkcja vocal house. W środku znajdujemy przejścia r’n’b, ale góruje nad tym house w całej reszcie kawałka. W „Love Me Like It’s Yesterday”  również słychać rytm 2step. Jak wcześniej zmieszany z house, a dodatkowo włożono marimby przez co powstał taki tropical house.

Kolejne to, tak dla odmiany gatunku,  przyzwoite hip-hopowe kawałki. Jest utwór znany z singla „I know You”, z Bastille, jak na moje ucho, za dużo tu r’n’b, choć są przerywniki szybsze. W „Live in the Moment” słuchać fajny bujany hip-hop z ciekawym, dość nietypowym rapem, dodatkowo gitara, przez to wszystko utwór robi się dobrze taneczny.

W kawałku „Focus” pobrzmiewają w aranżu echa „Show me Love” – klasyka Robin S, a wokalnie jest dużo soulu na tle muzyki house, a więc jest kolejny typowo klubowy utwór.

Dodatkowe utwory na wersji Deluxe w klimcie r’n’b.

Nie znalazłem ta tym albumie piosenki formatu „Walking away”, ale tez nie zawiodłem się na ALBUM > Craig David – The Time Is Now. Jest na nim kilka fajnych tanecznych numerów, dzięki niepowtarzalnemu wokalowi. Craig David to przecież, przede wszystkim, ten nietuzinkowy właśnie wspaniały od lat wokal.

 

 

 

Tracklista:
1. Magic
2. Heartline  z elementami tropical
3. Brand New
4. Going On
5. Love Me Like It’s Yesterday
6. For the Gram
7. Get Involved
8. I Know You
9. Live in the Moment
10. Love Will Come Around
11. Somebody Like Me
12. Focus

Tracklista ( wersja Deluxe):
1. Magic
2. Heartline
3. Brand New
4. Going On
5. Love Me Like It’s Yesterday
6. For the Gram
7. Get Involved
8. I Know You
9. Live in the Moment
10. Love Will Come Around
11. Somebody Like Me
12. Focus
13. Reload
14. Talk to Me
15. Talk to Me Pt. II