jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM SAM SMITH The Thrill Of It All

ALBUM SAM SMITH The Thrill Of It All

Można powiedzieć, że mamy dziś premierę wydawnictwa o dużym znaczeniu, bo Sam Smith to jeden z tak zwanych niecodziennych talentów. Po trzech latach od debiutu, międzynarodowa gwiazda i jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów na scenie pop nareszcie powraca z nowym materiałem! SAM SMITH The Thrill Of It All – zobaczmy co nam przygotował.

 

Premierowy album „The Thrill Of It All” promuje singiel „Too Good At Goodbyes”, który natychmiast dotarł do 1. miejsca Global Spotify Charts, a teledysk wkrótce przekroczy 200 milionów odtworzeń na YT!

Oto co sam artysta mówi o swojej płycie. Pierwszy zarys albumu zrodził się jeszcze w czasie trasy promującej przełomową debiutancką płytę „In The Lonely Hour”.

Zdałem sobie sprawę, że dopiero się rozkręcam i przede mną całe życie pracy i osiągnięć. Wciąż jestem na początku mojej drogi, po prostu poprzeczka poszła w górę – wspomina Sam Smith.

Z każdym dniem album nabierał coraz realniejszych kształtów. Z pierwotnej grupy ponad 100 numerów, muzyk bezbłędnie wybrał 10 najciekawszych kompozycji oraz dodatkowe cztery, które znalazły się na wersji specjalnej albumu. Przy tworzeniu nowego materiału Smith ponownie połączył siły z ze swoim wieloletnim przyjacielem Jimmym Napesem, a ponadto do współpracy zaprosił Timbalanda, Malay, Jasona ‘Poo Bear’ Boyda oraz zupełnie nowy talent – YEBBA. Wraz z początkiem Nowego Roku wokalista wyruszy w trasę koncertową po Europie. Brytyjczyk zagra na londyńskiej O2 Arenie, a także odwiedzi Sztokholm, Kopenhagę, Oslo, Berlin, Hamburg, Kolonię, Paryż, Antwerpię, Amsterdam, Wiedeń, Zurych, Mediolan, Weronę , Barcelonę, Madryt i Lizbonę.

sam smith press
Sam Smith fot.Universal Music

Natomiast już za tydzień  na kanale BBC One odbędzie się godzinna transmisja specjalna z udziałem artysty. Muzyk opowie między innymi o pracy nad najnowszym wydawnictwem, uchyli rąbka tajemnicy z życia osobistego, a także zaśpiewa kilka kompozycji zarówno z nowego, jak i poprzedniego albumu. Debiutancka płyta rozeszła się na świecie w oszałamiającej ilości ponad 12 milionów egzemplarzy, a Sam Smith stał się międzynarodową gwiazdą i jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów na scenie muzyki pop, obsypanym najważniejszymi nagrodami muzycznymi – m.in. Golden Globe, Brit Awards i Grammy. W Polsce album „In The Lonely Hour” zdobył status potrójnej platynowej płyty!

 

Album „In The Lonely Hour” zawiera w wersji podstawowej 10 utworów. Cztery w wersji specjalnej.

Generalnie jest to płyta do słuchania czyli pewnie nie będąca w kręgu zainteresowań dj’a, ale polecam ją tak, prywatnie,  do posłuchania, bo ma swój specyficzny melancholijny klimat. Muzyka i aranż jest jakby na drugim planie, bo nad całością góruje fenomenalny wokal Sama Smitha.

Muzycznie większość piosenek  można by zakwalifikować do klimatu neosoul czy jak kto woli mieszanki r’n’b i pop, choć elementy murzyńskich klimatów gospel. Trochę odlegle od naszych klimatów. Po wysłuchaniu wszystkich nagrań można mieć uczucie znużenia, bo jednolity klimat temu sprzyja. Ale widocznie taka była koncepcja Sama Smitha.  Mnie do gustu przypadł najbardziej  utwór „Baby, You Make Me Crazy” gdzie mamy do czynienia z mieszanką wielu instrumentów, klimatu gospel, ale tak w ogóle po prostu ta piosenka od razu wpada w ucho i zdecydowanie może też przydać się na imprezy taneczne, ale nie klubowe oczywiście. Dka DJs będą powstawać remiksy.

Na razie są dostępne dwa oficjalne remiksy do utworu z singla ” Too Good At Goodbyes”: Snakeships Remix i Galantis remix.

Lista utworów:

 1. Too Good At Goodbyes
 2. Say It First
 3. One Last Song
 4. Midnight Train
 5. Burning
 6. Him
 7. Baby, You Make Me Crazy
 8. No Peace (feat. YEBBA)
 9. Palace
 10. Pray

 

Wersja specjalna:

 1. Nothing Left For You
 2. The Thrill Of It All
 3. Scars
 4. One Day At A Time

 

Posłuchaj tego albumu

Piotr Gryglewicz
Piotr Gryglewicz
W branży muzycznej od 1980 roku. Przez prawie dekadę udzielał się jako prezenter dyskotekowy, z czasem zamieniając to na radio. Najpierw była to legendarna Rozgłośnia Harcerska gdzie prowadził przez pewien czas Listę Przebojów i autorskie programy, potem Program IV Polskiego Radia i Program III "Trójka". Założyciel DJ Promotion. Był jurorem na mistrzostwach świata DJ'ów w miksowaniu. Twórca koncepcji pierwszego w Polsce serwisu cyfrowego dla didżejów www.digitaldj.pl. W styczniu 1999 roku zainicjował i zredagował pierwszy numer "DJ Raport". Jest redaktorem naczelnym "DJ Raport".
https://www.facebook.com/pgryglewicz

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

na górze