jesteś tu
Główna > RECENZJE > Album Eminem – Kamikaze rekordzistą list sprzedaży na świecie

Album Eminem – Kamikaze rekordzistą list sprzedaży na świecie

Eminem z historycznym wynikiem na brytyjskich listach przebojów. Jego najnowszy album „Kamikaze” zadebiutował na 1. miejscu najpopularniejszych płyt w Wielkiej Brytanii. Raper pokonał tym samym ABBĘ i Led Zeppelin. Poprzedni rekord utrzymał się aż 36 lat!

 

 

 

Artysta zapytany, jak czuje się z nowym rekordem na brytyjskich listach przebojów, odpowiedział: Czy od teraz mogę nazywać się Sir Eminem ?

Dominacja Eminema w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się w 2000 roku za sprawą „The Marshall Mathers LP”. Jedynie debiutancki „The Slim Shady LP” nie trafił na szczyt. Nie przeszkodziło to jednak Eminemowi w pobiciu rekordu. Zarówno ABBA, jak i Led Zeppelin, debiutowali w zestawieniu z ośmioma albumami.

Zaledwie osiem miesięcy po premierze albumu „Revival”, Eminem zaskoczył wszystkich i zaprezentował nowy album – „Kamikaze”. Od dzisiaj dostępna jest wersja fizyczna wydawnictwa. Otwiera je singiel „The Ringer”.

 

Na krążek trafiło 13 utworów, a wśród gości są m.in. Jessie Reyes, Joyner Lucas, Royce Da 5’9’’ oraz menedżer artysty, Paul Rosenberg.
Okładka „Kamikaze” to nawiązanie do albumu „Licensed to Ill” Beastie Boys, który – jak podkreśla Eminem – od wielu lat jest jego wielką inspiracją. Następca „Revival” to dziesiąty album w dorobku rapera. Za produkcję odpowiada sam artysta (jako Slim Shady) oraz Dr. Dre. Na krążek trafił m.in. utwór „Venom” pochodzący z filmu o tym samym tytule z Tomem Hardym w roli głównej.

Eminem KamikazeEminem zadebiutował z 11 utworami z „Kamikaze” w zestawieniu Billboard Hot 100. Raper łącznie w karierze znalazł się na prestiżowej liście z 72 utworami. Oznacza to, że przebił wynik The Beatles i zrównał się z Future.

Eminem z wynikiem 72 utworów w Billboard Hot 100 zajmuje pozycję ex aequo z Future, pobił natomiast o jedną piosenkę wynik The Beatles. Obsada „Glee” ma niezagrożoną na razie pozycję lidera – 207 utworów w zestawieniu, natomiast Drake zamieścił w Hot 100 już 187 piosenek.

Eminem po raz 9. zadebiutował z albumem na szczycie Billboard 200, czyli listy najpopularniejszych płyt w Stanach Zjednoczonych. Równie dobrze radzi sobie w zestawieniu najpopularniejszych piosenek. Aż 11 kawałków trafiło do Hot 100, w tym dwa do pierwszej dziesiątki: „Lucky You” (#6), „The Ringer” (#8). To 18. i 19. miejsce w Top 10 w dorobku artysty. Po raz ostatni mógł cieszyć się tak wysokim miejscem na przełomie 2013 i 2014, za sprawą duetu z Rihanną „The Monster”.

 

Jeśli chodzi o największą liczbę piosenek w Top 10 Hot 100 wśród raperów, Eminem ustępuje już tylko Drake’owi (31 utworów), Jay-Z (21) i Lil Wayne’owi (20), natomiast prześcignął Ludacrisa (18).
Eminem jest także dopiero piątym artystą w historii zestawienia, który zadebiutował jednocześnie dwoma utworami w Top 10. W tym zaszczytnym gronie znajdują się jeszcze Drake, Ed Sheeran, J. Cole oraz Travis Scott.
Bicie rekordów to nie jedyne zajęcie Eminema w ostatnich dniach. Raper udostępnił kolejny teledysk promujący „Kamikaze”. Tym razem jest to obrazek do „Lucky You”.

Ale najciekawszym z albumu naszym zdaniem jest „The Fall”.

 

 

Eminem – Kamikadze – Lista utworów:

 1. The Ringer
 2. Greatest
 3. Lucky You ft. Joyner Lucas
 4. Paul (skit)
 5. Normal
 6. Em Calls Paul (skit)
 7. Stepping Stone
 8. Not Alike (ft. Royce Da 5’9’’)
 9. Fall
 10. Kamikaze
 11. Nice Guy ft. Jessie Reyez
 12. Good Guy ft. Jessie Reyez
 13. Venom (Music from the Motion Picture)

 

Link do serwisów

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze