jesteś tu
Główna > RECENZJE > ALBUM Sławomir – The Greatest hits – płyta która może zaskoczyć

ALBUM Sławomir – The Greatest hits – płyta która może zaskoczyć

Ten wokalista wymyka się dotychczasowym standardom. Brzmi jako discopolowy artysta, ale jego utwory to nie disco polo, bo wykorzystuje instrumentarium zespołu rockowego. Wydał swoją pierwszą płytę. ALBUM Sławomir – The Greatest hits zawiera znane utwory i kilka nowych.  Zobaczmy co na niej jest.

 

 

 

Sławomir – twórca, wokalista, wizjoner, gwiazda sceny, kina i telewizji. Twórca nowego gatunku muzycznego Rock Polo, czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Tak o nim się pisze.

Autor przebojów „Megiera”, „Ni mom hektara” czy „Aneta”, które na kanale YouTube mają miliony odtworzeń. Płyta powstała dzięki muzycznemu rekordowi Polski w tak zwanym projekcie crowdfundingowym na platformie „Wspieram to”, gdzie tysiące ludzi wsparło Sławomira wpłatami na nagranie albumu.

 

Nagranie „Miłość w Zakopanem”, nie wiedzieć czemu tak długo, ciągle jest popularne. Ciągle jest w Top 10 Polish Dance Chart i grają go stacje radiowe, które byśmy o to nigdy podejrzewali, jak choćby RMF FM. Przełamał pewien kanon w Polsce, że lekka piosenka disco nie ma prawa być wielkim hitem międzypokoleniowym, bo lubią ją starzy i młodzi. To co nie udało się uznanym gwiazdom disco polo, udało się jemu. Była taka próba z Zenek Martyniuk, ale brak mu takiej żywiołowej osobowości scenicznej jak Sławomirowi.

ALBUM Sławomir – The Greatest hits zawiera 11 piosenek, w tym kilka jego hitów. Sławomir śpiewa w dwóch utworach nawet po angielsku, ale widać, że to nie jego klimat.  Płyta jest bardzo urozmaicona, więc jak ktoś oczekuje zestawu „Miłość w Zakopanem” to się zawiedzie. On jednak pokazuje, że nie jest jakimś „kolesiem od disco”. Śpiewa balladę, śpiewa piosenkę w rytmie reggae, a „Małgosia Socha” to wesoła piosenka w bardzo szybkim, naszym zdaniem biesiadnym, rytmie.

To może być bardzo uniwersalna płyta do zagrania. Niżej możecie posłuchać tych mniej znanych piosenek i ocenić czy to prawda.

 

Kolejnym utworem promującym ten album jest piosenka „Ty mała znów zarosłaś”.

 

Tracklista > ALBUM Sławomir – The Greatest hits

1. Megiera
2. Ni mom hektara
3. Aneta
4. Miłość w Zakopanem
5. We’ll build the house
6. Nowy Świat
7. Ty mała znów zarosłaś
8. Małgosia Socha
9. Super hero man
10. To tylko miłość
11. Nic się nie stało

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze