RMF FM ciągle liderem

Trwa rywalizacja na rynku radiowym o słuchacza co ma nie tyle znaczenie prestiżowe, ale przekłada się na pieniądze. Ta stacja , która ma większa słuchalność zarabia po prostu więcej na reklamach. Oto wyniki badań słuchalności polskich stacji radiowych w 2018 roku. RMF FM ciągle liderem, ale zmiany nie są znaczące. DJ Promotion używa tych wskaźników do oszacowania listy Airplay Dance Chart, która publikowana jest w każdy poniedziałek.

 

 

 

RMF FM ciągle liderem
RMF FM ciągle liderem

Najnowsze badania słuchalności stacji radiowych według Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. za okres marzec-maj 2018 nie przynoszą zasadniczych zmian w zakresie najbardziej nas interesującym czyli rozgłośni grających muzykę dance i pop. Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od marca do maja 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 25,2 proc. Wynik tej stacji względem analogicznego okresu rok wcześniej w zasadzie nie zmienił  się. Na drugiem miejscu pozostaje Radio Zet, które już od dłuższego czasu traciło słuchalność, ale w ostatnim czasie Zetka wydaje się odrabiać straty. A może być jeszcze lepiej, ponieważ nastąpiły zmiany własnościowe i osobowe w tym radiu w redakcji muzycznej. Nowym właścicielem jest firma z Czech, a osobowo – doszła do redakcji między innymi osoba znana z Eski. Być może więc zmieni się nieco format muzyczny Radia Zet. Byłoby to bardzo ciekawe.

 

Radio Eska jest obecnie na 3 miejscu i wyprzedziło Jedynkę i Trójkę, które mniej nas interesują ze względu na swój tradycyjny format muzyczny. Podobnie Radia Maryja, które ma spory wzrost, ale dedykowane jest zupełnie innemu odbiorcy. Ciekawe jest to, że Eska powiększyła grono słuchaczy nie w aglomeracjach (dużych miastach), jak mogło by się wydawać, ale na wsi i w mniejszych miastach.

Oto podsumowanie słuchalności w różnych okresach porównawczych. RMF FM ciągle liderem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz poprzednie badania.

 

DJ Promotion używa tych wskaźników do oszacowania listy Top 50 Airplay Dance Chart, która publikowana jest automatycznie w każdy poniedziałek  o godzinie 0.01 na stronie DJ Promotion. Jest to podsumowanie playlist ośmiu najbardziej słuchanych stacji radiowych w Polsce grających muzykę pop i dance.

 

Oto aktualny top 10

This week Last week Artist Title Label
1 2 David Guetta & Sia Flames Warner Music
2 5 Calvin Harris & Dua Lipa One Kiss Sony Music
3 3 Sigala feat. Paloma Faith Lullaby Sony Music
4 6 Lost Frequencies feat. James Blunt Melody Sony Music
5 10 Ed Sheeran Happier Warner Music
6 9 Zouzy Skrzydła Gorgo Music
7 7 Sylwia Grzeszczak i Liber Dobre myśli Warner Music
8 12 Kylie Minogue ft. Gente De Zona Stop Me From Falling Dream Music
9 1 C-BooL Wonderland C-Wave Records
10 8 Sean Paul & David Guetta Feat. Becky G Mad Love Universal Music