alma andrea satta

Letnie brzmienia house – coś takiego lubimy nie tylko w wakacje, ale w tym roku (sezonie letnim) jest rzeczywiście sporo fajnych produkcji house wybrzmiewających po latynosku. Oto kilka najnowszych przykładów. Andrea Satta, Rozzen, JackMar i Ayko ft. Jodie Knight & Leandro da Silva.

 

 

Ostatnio przedstawialiśmy wam nowy utwór Tiesto “Baila conmigo”, który jak dziś widać bardzo spodobał się nie tylko polskim DJ’om (#4 na Digital DJ). Ciekawych utworów w letnim klubowym brzmieniu latino znaleźliśmy kilka w tym tygodniu. W roli głównej tzw. tribal house. Oto pierwszy przykład. Nazywa się “Alma”.

“Alma” [No definition / Sirup ] to znakomity, a nawet genialny kawałek na lato 🌞🔥 taka esencja letniego klubowego brzmienia. Wydaje się, że producent po prostu na bazie jakiejś melodii ludowej i wokalu (z paczki).

Nam to jednak nie przeszkadza, bo całość jest nie tylko bardzo energetyczna, ale dynamiczna i wesoła. 🌝🌝

Andrea Satta to nieznany nam DJ i producent z Włoch. Możecie go kojarzyć z utworu “Juana”, który dotarł do nas w tym roku. Jest też utrzymany w podobnym latynoskim klimacie.

 

W utworze “Amazonia” [HouseU Records] mamy właśnie takie brzmienie tribal house, ale oparte o karaibskie. Całość niewątpliwie inspirowana … Michaelem Jacksonem. Dlaczego? Był taki jeden przebój “Króla pop”… Rozzen to duet producentów z Brazylii.

 

Brzmienia latino świetnie potrafią współbrzmieć z mocniejszym klubowym brzmieniem. Oto przykład w postaci klubowego remiksu Brazylijczyka Leandro da Silva.

“New world order” [Langhewood Records] wyprodukował nieznany nam producent Ayko , a na wokalu wokalistka z Glasgow Jodie Knight, którą kojarzymy z wydawnictw w kilku renomowanych labelach, jak Size czy Enhanced.

A jeśli jeszcze to za mało odlotowo… to mamy coś ekstra…

“Fiesta” [Kima music] to kawałek, który zahacza już o techno, ale to jeszcze tribal house music. JackMar to producent, którego musicie kojarzyć, bo jego “Rhythm is a dancer” (z Dave Crusher – 2020) bardzo się u nas podobało.