miss california, le boeuf, j.natty, dante thomas

Oto piosenka, która podoba się prawie każdemu, bo po prostu ma miłą, przyjazną dla ucha, melodię. “Miss California” liczy dziś sobie 21 lat i doczekała się odświeżenia. Z tej okazji przypominamy i porównujemy stare z nowym. Autorami tego nowego są Le Boeuf i J.None.

 

“Miss California” do dziś słyszymy na radiowej antenie, ale też na parkietach, bo to nie jest co prawda jakiś bardzo taneczny klasyk. Ma jednak ten taneczny feeling i przede wszystkim piękną melodię. Na początek jak zwykle nowa wersja.

 

Wersja zrobiona w bardzo prosty sposób bo Le Boeuf po prostu dołożył lekki deep house’owy beat i aranż. Już po kilku dniach od premiery widać, że się podoba naszym DJ’om. Jest bowiem już w top 10 Digital DJ.

Le Boeuf to Nicholas Sobye duński DJ i producent, który wcześniej zajmował się muzyką hands up i trance , a dziś jak widać produkuje na inną nieco spokojniejszą nutę.

Do utworu wokalnie producent zaprosił amerykańskiego wokalistę, który nazywa się J.None.

Trudno porównywać nawet wspaniały oryginał z nową wersją, ale na pewno mamy bardziej taneczna wersję.

O oryginale

? Miss California ? to piosenka amerykańskiego piosenkarza i autora tekstów Dante Thomasa z udziałem amerykańskiego rapera i byłego członka Fugees. To Pras Michel.

 

Został wydany 20 lutego 2001 roku jako główny singiel z jego debiutanckiego albumu “Fly”. Stał się międzynarodowym hitem, zajmując pierwsze miejsce na listach przebojów w Danii, Niemczech i Holandii.

Był w top 5 w Australii, Austrii, Nowej Zelandii, Rumunii, Szwajcarii i Walonii . Osiągnął również 25 miejsce na UK Singles Chart i 85 na US Billboard Hot 100 .

W Polsce także był wówczas bardzo popularny.

 

Zobacz inną przeróbkę w podobnym stylu.