WEIRD GRRL & Kastelo ananas kryder b jones girlfriend voost I wanna Whatever You Want retrovision

W minionym tygodniu dużo ciekawej i urozmaiconej muzyki House, dlatego z „bólem serca” wybraliśmy tylko pięć. Oto WEIRD GRRL & Kastelo, Voost & ManyFew, Manuel Riva i – ciekawostka – utwór naszego producenta Tribbs’a, który w kolaboracji z Volkoder, wydał w labelu Alok’a.

 

Na początek co wesołego. „Ananas” – któż go nie lubi. Ale ten muzyczny można polubić od pierwszego „kęsa”. Zobaczcie utwór. WEIRD GRRL & Kastelo… a zatem smacznego!

Duet WEIRD GRRL & Kastelo słyszymy pierwszy raz, ale to nie przeszkodziło dostrzec w nim oryginalności i świeżości.

„Ananas” (Hexagon) to bardzo wesoły kawałek, jakich brakuje. Troche przypomina to m.in. pamiętny 20 Fingers z lat 90-tych. Surory beat, prosty, ale świetny rap żeński. Całość bardzo skoczna, mnóstwo fajnych zaskakujących dźwięków. Zobacxzcie na przykład w środku gdzie wchodzą południowoamerykańskie rytmy.

Kastelo to DJ/producent z Hiszpanii Javier Lloret de Muller. W Hexagon wydał już „Coconut„. WEIRD GRRL to wokalistka z USA.

Jak mówią: Utwór opowiada o byciu złym, aby dostać to, czego chcesz…

 

HARBER to producent u nas mało znany. Odkąd po raz pierwszy zaznaczył się swoim debiutanckim singlem w 2018 roku, „Summer You”, od tego czasu konsekwentnie wspina się na szczyt. Kolejne to „Me And My Friends”, „More Than You” z Lexy Panterra (nr 21 na liście Billboard, 9-tygodni), „Good For It” z udziałem CATALI ( ostatnio z Gromee!) i „Feelings After Dark” , z Michaelem Calfan’em.

Sporo remiksował, między innymi na topowych utworach z The Chainsmokers, Dan + Shay, Khalid & Normani, NERVO, Sultan + Shepard x Rock Mafia x Bahari, Ananya Birla, NOTD & Bea Miller i Prismo.

Nowy utwór – „Count You In” (SOURCE/Spinnin) zwróci waszą uwagą charakterystycznym preset głównej linii z „Show me Love”, lekkim beatem i ciepłym-melodyjnym wokalem Robbiego Rosena.

 

Holenderski producent Voost łączy siły ze Szwedem ManyFew, którego możecie kojarzyć ze znakomitego remiksu „Keep On Rising„.

„Trust” (Spinnin Records) oparty jest na klasycznym Piano House, z niewątpliwymi echami Marimby z klasyka Robin S. Do tego spora dawka groove.

Poprzednia współpraca Voost i ManyFew „Off My Mind” spotkała się z dużym uznaniem fanów w postaci prawie 5 milionów globalnych streamów. „Trust”

 

Kariera naszego rodzimego producenta, który zrobił „Bal wszystkich świętych” rozwija się coraz ciekawiej. Tribbs – bo o nim mowa – właśnie wydał utwór „Whiskey” (Controversia / Spinnin) w labelu… Alok’a. Do współpracy zaprosił go brazylijski DJ/producent Volkoder, znany ze współpracy z takimi artystami jak Vintage Culture i CID.

O tym tech-house’owym kawałku możemy powiedzieć jeszcze więcej dobrego niż o przeróbce hitu Budki Sulfera. Tutaj wszystkie dźwięki są idealnie złożone, ale jest – nie mainstreemowy – lecz typowo klubowy klimat

Przypomnijmy, Tribbs ma bardzo udaną współpracę z Laidback Luke przy „Whistle”, która dotarła do ponad miliona słuchaczy. „Whisky” zawiera wokale utalentowanej polskiej wokalistki (!) Reji Jay.

 

George Călin aka Manuel Riva jest znany nam od pięciu lat. Reprezentuje klubowy nurt rumuńskiej muzyki. Współpracował m.in. z Alexandrą Stan. U nas znany jest przede wszystkim z utworów „What Mama Said” i „Mhm Mhm”.

Teraz Manuel Riva prezentuje swój najnowszy singiel „Back By Sunday” (Magic Records), w którym uwagę zwraca ciekawy kolaż technicznych, acz spokojnych brzmień i klimatyczny wokal niejakiego Roberta Konstantina.