keep on rising joe stone manyfew ian carey michelle shellers

“Keep on rising” to jeden z tych utworów House, który po prostu się lubi. Wcale nie jest stary, bo ma 14 lat. Producenci go lubią, bo powraca co jakiś czas. Tak jest i teraz. Utwór Iana Carey’a wraca teraz w znakomitym remiksie m.in. Joe Stone.

Lekki i bujany beat, fenomenalny wokal Michelle Shellers i nieodparte skojarzenie z najpopularniejszym klasykiem House Music (Robin S) to cechy tego znakomitego remiksu utworu Iana CareyaKeep on rising“. Czy mamy rację? Oceńcie sami porównując wersję ad 2007 i 2021.

ManyFew i Joe Stone wywiązali się z wykonania zadania remiksu w 100%. Wyciągnęli z oryginału to co najlepsze i dołożyli w sumie niewiele, ale z wielkim wyczuciem. Dlaczego “niewiele” znaczy tu dobrze? Odpowiedź jest prosta – znakomitego wokalu nie można modyfikować. Producenci skupili się na instrumentach, które brzmią obecnie nieco staroświecko.

Joe Stone nie trzeba przedstawiać, ale kto to ManyFew ?

To utalentowany duet produkcyjny z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji. Wnosząc na scenę muzyki tanecznej podnoszącą na duchu mieszankę house i disco, Jacob i Victor Andersson – pisza o sobie –  “są braćmi z krwi i najlepszymi przyjaciółmi z wyboru”.

Zadebiutowali w labelu Axtone w 2019 roku, łącząc siły z Marcusem Santoro i Hayley May, w kawałku ?For You?. W tymże toku DJ Mag wybrał ich jako jeden z ?wschodzących artystów, których potrzebujesz usłyszeć?.

 

14 lat temu …

powstała wersja oryginalna, choć niektórzy datują premierę na 2008 rok. Wiemy jednak, że był to 2007 rok, przynajmniej na winylu. Potem utwór powracał jeszcze kilkakrotnie remiksowany m.in. przez Fedde Le Grand.

Ian Carey to amerykański DJ i producent z Palm Beach na Florydzie. karierę rozpoczął w około 2002 roku. Jednak, niezadowolony ze sceny muzyki house w Ameryce, Carey przeniósł się z do Holandii w 2003 roku, a następnie do Hiszpanii w 2006 roku. Potem jednak wrócił do Miami , w 2010 roku. Założył własną wytwórnię GFAB Records w 2006 roku podczas pobytu w Hiszpanii.

Michelle Shellers – wokalistka z Baltimore, w USA. “Keep on rising” to jej najbardziej znany produkt, ale miała jeszcze kilka z Soul Providers.