Steven Sugar Harding, Boney M, Baby Do You Wanna Bump

I znów wraca Boney M w remiksie! Ale czy można mieć tego dosyć? Chyba nie zważywszy  ogromny repertuar grupy. Tym razem jest to mniej popularny tytuł, ale zremiksowany bardzo żywiołowo przez doświadczonego producenta. To Steven Sugar Harding znany od lat z duetu Milk & Sugar. Historia tego utworu jest znacznie ciekawsza jak może się wydawać.

 

 

Daddy Cool“, “Sunny”, “Ma Baker” czy “Rivers of Babylon”… można by wyliczać jeszcze sporo. W bogatym repertuarze grupy Boney M są piosenki, które nie zdobyły aż takiego rozgłosu, ale swego czasu były popularne. Nalezy do nich między innymi “Baby Do You wanna Bump ?”, która doczekała się dziś nowego remiksu.

 

Steven Sugar Harding wie jak robić dobry house. My też wiemy znając Milk & Sugar.  Naprawdę nazywa się Steffen Harning, ale od ponad 20 lat wydaje pod różnymi aliasami.

Zaczął już w drugiej połowie lat 90-tych jako remikser, producent, DJ i założyciel wytwórni płytowej “Milk & Sugar”.  Własnie jako duet stał się sławny na całym świecie dzięki swojemu klasykom house z 2000 roku ?Let The Sun Shine? i ?Love Is In The Air?.

Znalazły się między innymi w czterdziestce hitów na brytyjskich listach przebojów. W 2011 roku zdobyli kolejny wielki hit na listach przebojów remiksem ?Hey (Nah Neh Nah)? Vaya Con Dios. Były one popularne także u nas.

Porównajmy

Czas na porównanie i przypomnienie oryginału, który… nie jest oryginałem. ? Baby Do You Wanna Bump ? to utwór nagrany przez niemieckiego producenta płytowego Franka Fariana pod szyldem grupy Boney M. . Utwór nalazł się na debiutanckim albumie grupy z 1976 roku “Take the Heat off Me”.

 

Wydany jako pierwszy singiel Boney M., stał się małym hitem w Holandii i Belgii, skłaniając Fariana do stworzenia odpowiedniej grupy promującej jego projekt studyjny. W Wielkiej Brytanii singiel …. przeszedł niezauważony.

 

Prawdziwy oryginał

Utwór to remake piosenki Prince Buster z lat 60-tych, który nosił tytuł ? Al Capone”.

Nagrał go jamajki wokalista Prince Buster. Było to dokładnie w 1964 roku. Dziesięć lat później Frank Farian napisał ja po swojemu pod pseudonimem Zambi. Wykonuje tu męski wokal prowadzący, a także wysoki falset. W ten sposób powstała “part II” czyli część druga. Jak to wyglądało prawnie – nie wnikamy. Finalnie połączono obie części i pominięto Prince Bustera.

Kiedy Boney M. znalazła się na szczycie brytyjskich list przebojów z przebojami ? Rivers of Babylon ? i ? Brown Girl in the Ring ? w 1978 roku, ponownie wydano ?Baby Do You Wanna Bump?? Boney M.