DJ Raport przedstawia: 'BASTA CAZZATE' Bon Entendeur
Bon Entendeur (fot. Sony Music)

Ładnych melodii nigdy za dużo. Ta, którą teraz przedstawiamy jest u nas właściwie nieznana. Nazywa się “Basta Cassate”. Premierze utworu towarzyszy wydanie nowego albumu.

 

 

Właściwie nieznana, bo mogą ją znać fani kina francuskiego. Piosenka “Basta Cassate” pochodzi bowiem z nie tak starego filmu. Na warsztat wziął ją duet (w studio trio) Bon Entendeur, który już wcześniej dał się poznać jako sprawny “odświeżacz” starych przebojów, głównie disco.

 

Jak słychać, “Basta Cassate” to taki 😥”wyciskacz łez”😥, który ma przemiłą melodię, a producenci zgrabnie go zaaranżowali. Także na taneczną nutę. Szkopuł w tym, że jest to u nas mało znana melodia.

Album “Rivages”

 

Bon Entendeur wydali nie tylko nowy utwór (singiel), ale też całe wydawnictwo (album). Nazywa się ?Rivages?. Posłuchałem go, z przyjemnością, ale obawiam się, że ten repertuar będzie obcy naszemu odbiorcy.

Producenci wybrali miłe dla ucha , stare lub mniej stare, melodie z włoskiego i francuskiego rynku. Fajnie i różnorodnie zaaranżowali na taneczną nutę. Do tego wykorzystali wokale różnych artystów z tych krajów. Niestety u nas mało znanych, bo najlepiej kojarzy się pewnie gwiazda tradycyjnego francuskiego pop – Sylvie Vartain.

Dużo lepiej wygląda to pod względem muzycznym, bo jest bardzo różnorodnie, od disco house, po typową elektroniczną Pop music. Szkoda, ze na albumie nie znalazł się ich najlepiej u nas przyjęty “I Love To Love” – i tu jednak znany. Podobał się także “Disco en Egypte“. Ten jest na tym nowym albumie.

Sukcesy Bon Entendeur

Bon Entendeur na rynku francusko-włoskim szybko rosną w siłę. Grupa już niedługo zagra sporo wyprzedanych koncertów, które obejmą ważne miejscówki, takie jak Olympia w Paryżu, Paradiso w Amsterdamie czy Koko w Londynie.

Napełnieni niezachwianą pasją, Bon Entendeur odnieśli ogromny sukces w 2019 roku za sprawą debiutanckiego albumu ?Aller-Retour?. Krążek pokrył się platyną, a przebój ?Le temps est bon? zdobył ponad 135 mln streamów na całym świecie. Wkrótce grupa udała się w wyprzedaną trasę po Ameryce Północnej i Europie, która objęła wyjątkowy występ w paryskim Zenith, na którym znalazło się ponad 6000 fanów.

 

Oryginał

pochodzi z filmu “Les b?tises“, który nie jest taki stary, bo powstał w 2015 roku. Na jego ścieżce dźwiękowej “Basta Cazzate” śpiewał niejaki Christophe. Zobaczcie jak.