BAZZI – Cosmic > nowa gwiazda r’n’b wydaje album

BAZZI - Cosmic

U nas jest jeszcze mało znany, ale na świecie uznawany jest jako wschodząca gwiazda R&B. Wydał właśnie swój pierwszy pełnowymiarowy album > BAZZI – Cosmic , na którym znalazł się m. in. platynowy w USA singel “Mine“.

 

Andrew Bazzi, jak naprawdę nazywa się ten artysta, pochodzi z Michigan, czyli stanu, w którym silne są tradycje popu, R&B i soul, choć od paru lat jego domem jest Los Angeles. Wpływy tych gatunków słychać w twórczości młodego Amerykanina o libańskich korzeniach. Bazzi promuje nowy album między innymi występem w popularnym amerykańskim programie telewizyjnym The Ellen DeGeneres Show, w którym pojawia się 19 kwietnia 2018.

 

Zacznijmy jednak od początku, ponieważ jest to stosunkowo mało znany artysta w Polsce. Kilka miesięcy temu potężnie namieszał na listach przebojów piosenką “Mine“.  Piosenka cały czas jest w czołowej 20 singlowej listy Billboardu. Była już numerem 1 w notowaniu Apple Music Pop Streaming, na Shazam’s Global Top 100, a także US Viral 50 i Global Viral 50 serwisu Spotify. Do tej pory utworu posłuchano w streamingu blisko 250 mln razy. Wideo do piosenki “Mine” obejrzano na YouTubie ponad 31 mln razy. Bazzi rozpoczął swoją karierę idąc w ślady takich gwiazd jak Justin Bieber czy Charlie Puth poprzez wrzucanie coverów znanych utworów do sieci. Bardzo szybko stał się jednym z najpopularniejszych użytkowników serwisu Vine (aplikacji do wrzucania krótkich, humorystycznych filmików). Z czasem Bazzi zaczął prezentować swoje autorskie utwory. Największą popularność zyskał „Mine”, dzięki memowi z fragmentem piosenki. Bardzo szybko zawładnął viralowymi listami przebojów, co przełożyło się na późniejsze sukcesy w digitalu. Wśród fanów Bazzi’ego znajdziemy wiele sławnych osób, w tym m. in. Taylor Swift, która umieściła kawałek “Mine” na pierwszym miejscu swojej playlisty na Spotify. Do rzeszy fanek dołączyła także Camilla Cabello, wskazując Bazzi’ego jako wymarzonego artystę do duetu i zapraszając go do wspólnej trasy. W Polsce zauważyli go m. in. Karol Paciorek (YouTuber) oraz najpopularniejsi użytkownicy aplikacji Musical.ly.

 

 

Teraz Bazzi ujawnia kolejnego singla. Jest nim utwór “Honest“, który awizuje wspomniany jego debiutancki album. Do kompozycji “Honest” powstał vintage’owy teledysk, który można obejrzeć tutaj:

 

 

Album “Cosmic” zawiera 16 piosenek r’n’b i pop. Płyta ewidentnie stworzona na amerykański rynek. Dla nas może być nieco monotonna. Wszystkie utwory mają taką samą aranżację i bardzo podobne tempo. Brak tu jakiegoś tanecznego utworu. Ale DJ’e dostali ostatnio remiksy taneczne do utworu “Mine” i przynajmniej jeden jest godzien uwagi.
Mam silne wrażenie, że ten album będzie niczym dom dla wielu ludzi, czymś, do czego mogą się odnieść. Jest w nim wiele prawdy, każda piosenka zainspirowana została tym, co zdarzyło mi się w przeszłości albo tym, przez co właśnie przechodzę” – mówi o swoim albumie 20-letni Bazzi.
Dodajmy, że współproducentem utworu oraz całej płyty “Cosmic” jest Rice N Peas.
Fanami Bazziego są m. in. Taylor Swift, BTS, Liam Payne czy DRAM.
Bazzi będzie promować debiutancką płytę na tournée po USA w roli supportu Camili Cabello.
Czy Bazzi Będzie nowym “Justinem Bieberem? Jakby celował w tym kierunku. Jednak o tym zdecyduje nie sama muzyka, ale osobowość tego młodego człowieka.
Interesujesz soię muzyką black? Zobacz program radiowy Czarna lista , może cię zainteresuje.