Beemers mr polska

Coraz częściej polscy producenci nie naśladują innych i próbują po swojemu. W tym artykule polecamy cztery polskie premiery nawiązujące stylistycznie do Hip hop lub rap. Oto Mr Polska, Jet Pack, Markus i Róża oraz Julia Bińczyk ft. TKM.

Ciekawych nowych polskich produkcji na parkiety przybywa. W innym artykule polecamy wam te bliskie muzyce Pop, a tu wybrane premiery nawiązujące stylistycznie do Black, a jeszcze dokładniej Rap. Na początek wykonawca najbardziej znany z niżej wymienianych – Mr Polska i „Beemers”.

 

Coraz popularniejszy Mr Polska, ponownie z tym samym producentem (Abel De Jong), w stylistyce House Rap. Czasem wychodzi im to lepiej czasem gorzej. „Beemers” , choć zaaranżowany w znany sposób, to kawałek zrobiony z polotem. To zasługa dobrego rapu. Dzięki temu utwór nadaje się zdecydowanie na różne parkiety, od klubowych po dance’owe.

 

Kołysząco-funkująca propozycja debiutującego duetu Jet Pack to ciekawa, ale przede wszystkim uniwersalna – propozycja na parkiety. Aranż wzięty z mixtape nawiązuje do klasyki gatunku. Wokal i rap bardzo dobrze koresponduje z podkładem.

 

„Pinokio” to utwór mający swój ciekawy klimat, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że jego linia melodyczna to kopia pewnego znanego utworu. Niezależnie od tego Markus i Róża stworzyli przyjemny klimat dzięki połączeniu akustycznych brzmień z rapem. I za to dajemy duży plus.

 

„Huragan” trudno będzie zaliczyć do „killerów parkietu”, ale polecamy go Wam, bo ma swój pomysł czyli niekonwencjonalny (odważny) schemat rytmiczny, stworzony nostalgiczny (ale nie smutny) klimat i kolaż wokalu i rapu. To już czwarty już singiel wokalistki, która nazywa się Julia Bińczyk (Voice Kids 2) i próbuje swoich sił w ramach projektu Young Stars. Partie rap wykonuje bardziej doświadczony TKM.