sztos Grzegorz Hyży

Grzegorz Hyży od zawsze nagrywa w stylistyce pop rock, która prawie zawsze miała choćby taneczny charakter. Tym razem poszedł jeszcze dalej, co nas bardzo uradowało😄😄 Zobaczcie sami!

 

 

“Sztos” od pierwszego taktu ma w sobie taneczny feeling, ale tym razem Grzegorz Hyży jest taneczny jak nigdy wcześniej 👌

Pierwsze takty na myl przywodzą brzmienie The Weeknd, ale im “dalej w las” tym robi się inaczej, aż wreszcie na refrenie wchodzi lekka i ciepła stopa znakomicie korespondująca z ciepłym wokalem  Grzegorza.

Grzegorz Hyży już wcześniej pokazał nie raz, że nie boi się eksperymentować z nowymi brzmieniami czy rytmami. Próbował nawet z reggaeton. Tym razem “wszedł w buty” synthi pop”, bo sporo elektronicznie spreparowanych dźwięków. Za ten element w “Sztosie” odpowiada producent Tom Martin. To on produkował utwory na nowym albumie Dody.

Tekst, autorstwa Grzegorza Hyży i Arka Sitarza (Rasmentalism), nawiązuje do uniwersalnych ludzkich potrzeb takich jak miłość, bliskość czy chęć uwolnienia się od przeszłości.

Jest też próbą wyrażenia uczuć, które pomimo tego że uświadomione, pozostają trudne do nazwania. Znany z zamiłowania do zabawy stylem i formą artysta, po raz kolejny dostarcza polskim słuchaczom rozrywki na najwyższym, światowym poziomie.