bulletproof la roux gamper & dadoni 537 360 dj raport

„Bulletproof” to bardzo przebojowa i co ważne oryginalna piosenka, mimo, że samo tradycyjne brzmienie Synthi Pop wydaje się obecnie archaiczne. Znaleźli się specjaliści, którzy nadali nowego ducha utworowi. To Gamper & Dadoni.

 

Producenci z Hamburga, Max Gamper (Gamper) i Daniel Hoeft (Dadoni), zajęli się utworem „Bulletproof”, który ma dokładnie 12 lat. O samym oryginale piszemy, jak zwykle, dalej, a tutaj remiks ad 2021…

 

Gamper & Dadoni wyciągnęli co najlepsze z oryginału i dodali dość oszczędnie prosty grający bas. Jeszcze dołożyli partię saksofonu i… to wszystko. Efekt? bardzo fajny. Może podobać się szerokiemu gronu odbiorców.

Przypomnijmy, że to ich nie pierwsze odświeżenie. Obu znamy z „Bittersweet Symphony”, Gimmi, Gimmi,Gimmi„, „More Than I Can Say” i „Julia”.

 

12 lat wcześniej

 

La Roux jest angielską formacją grającą Synthi-pop, która powstała wcale nie tak dawno, bo w 2006 roku. Utworzyli ją  wokalistka Elly Jackson i producent muzyczny Ben Langmaid. Debiutancki album wydali w 2009 roku, co przyniosło im sukces, zdobywając nagrodę Grammy i produkując hitowe single, takie jak „ In for the Kill ” i przede wszystkim właśnie „ Bulletproof ”.

Nagranie kolejnego albumu zostało nieco zepsute przez nieudane kolaboracje, odwołanie dwóch planowanych dat wydania i pewne konflikty między duetem.

Langmaid ostatecznie opuścił La Roux w 2012 roku, a Jackson wydała drugi album, „Trouble in Paradise” , w 2014 roku, zachowując nazwę byłego duetu. W 2020 roku wydała trzeci album, „Supervision”.

 

….

Been there, done that, messed around
I’m having fun, don’t put me down
I’ll never let you sweep me off my feet
I won’t let you in again
The messages I’ve tried to send
My information’s just not going in
I’m burning bridges shore to shore
I break away from something more
I’m not turned on to love until it’s cheap
Been there, done that messed around
I’m having fun, don’t put me down
I’ll never let you sweep me off my feet
This time, baby, I’ll be bulletproof
This time, baby, I’ll be bulletproof
….